Zachumlat se do hřejivého kabátku, který vás spolehlivě ochrání před chladem. Tak to se už brzy bude hodit!

kabatek-uvod

 

Jako malá holčička jste nejspíš nedala ani ránu bez roztomilého plyšového medvídka. Jak šel čas, materiál s námi zůstal, ale místo hračky se prosazuje na oděvech. Tam má nezastupitelnou úlohu, jelikož je fantastickou náhradou pravých kožešin. Před rozmarnými povětrnostními podmínkami chrání stejně jako ony. Krásně hřeje a ještě u toho zvládne výtečně vypadat, přičemž si můžete být jistá, že kvůli tomu netrpěl žádný živý tvor!

 

kabatek-retro-burda

 

To vše jsou trumfy heboučkého kabátu, který v burdě poprvé vyšel již v roce 1969. S klidem v něm vyrazte čelit čerstvému severáku 21. století, šik budete i tentokrát. Jeho oversize silueta je zárukou vysokého komfortu a o přednostech hlubokých kapes snad vůbec není třeba se rozepisovat! Některé svrchníky mají tendenci působit neohrabaně, což u našeho modelu nehrozí, přestože pod něj zimomřivé dámy hravě oblečou i pořádně tlustý svetr.

 

kabatek-retro-nakres

 

Příčinu musíme hledat v dokonalé konstrukci střihu. Detaily, které plášti dodávají cosi navíc, jsou pásek formující zadní díl nebo vzorovaná podšívka. Ta mimo jiné vykouzlí úsměv na tváři, i když se venku budou ženit všichni čerti. Svou pověst módní znalkyně ještě posílíte, pokud zvolíte správné doplňky. Vždyť sluneční brýle nejsou nutně záležitostí léta! Outfit dolaďte třeba krémovými kozačkami s rudou kabelkou – to bude hit!

 

Střih na retro kabátek, který si v ničem nezadá s aktuálními trendy, najdete v ještě horkém říjnovém vydání Burda Style.