Velký den ve stylu vaší přirozenosti i pohádkových rób. Jakým šatům dáte jako nevěsta přednost?

  sirka-saty-uvod

 

Jemnost prosím!

Velký den vašeho života by měl vyjadřovat to, čemu vaše srdce i vkus má nejblíž. Máte romantickou duši? Nebojte se ji vyjádřit, protože tomuto trendu je letos velmi přáno. Budou vládnout čisté, jednoduché a přirozené linie. Ke slovu přichází živůtky z těch nejjemnějších materiálů, jakými jsou šifon, tyl a krajky.

 

Dyšesové šaty (vel. 36-44)

 

V duchu haute couture se nese maxiróba, která připomíná mistrovské dílo přinejmenším z ateliéru Auguste Rodina. Na atraktivitu sofistikovaného modelu má obrovský vliv materiál, jmenovitě bílý a růžový dyšes, díky jehož kvalitě už pak k perfekcionismu postačí jen několik čistých linií a precizně vypracovaných švů.

 

sirka-dysesove-saty

 

Šaty s korzetovým živůtkem (vel. 72-88)

 

V šatech s vypasovaným živůtkem odhalujícím ramena a s dlouhou několikavrstvou tylovou sukní si budete připadat jako princezna

 

sirka-saty-2

 

Krajková romantika

 

  vyska-bella

Svatební šaty, svatební salón MiaBella 

 

 

Tylové šaty (vel. 34-42)

 

Korzetový model z puntíkovaného tylu a hedvábného dyšesu přímo volá po pořádné oslavě. Vlastní ušití není tak složité, jak by se mohlo zdát, náročnější je spíš manipulace s obrovským množstvím látky, jejíž celková spotřeba je více než dvacet metrů. Boční švy korzetu jsou zpevněny kosticemi, pod sukni lze obléknout spodničku s obručemi. 

vyska-saty-2

 

Nádech folklóru

Stále větší oblibě se těší svatby ve venkovském stylu: ve stodole, mlýně či vinném sklipku. „Folklorní šaty jsou charakteristické bavlněnou krajkou a doplňky s barevným květinovým motivem,“ vyjmenovává Lenka Izsák ze svatebního salonu MiaBella.

 

vyska-saty-3  

Ručně vyšívané šaty z hedvábného tylu, La Femme Mimi, 35 000 Kč

 

Vintage styl

Sáhnout po šatech, které měla na sobě naše babička nebo maminka? Proč ne? Vintage styl s sebou nese pocit nostalgie, jistoty i návrat k tradicím.

 

Retro dyšesové šaty (vel. 36-44)

 

Bezchybným rodokmenem se můžou pochlubit šaty à la 60. léta, které skrývají největší překvapení na místě, kde byste ho nečekala. Rozšířený zadní díl se totiž skládá u výstřihu do protizáhybu, ten zůstává kousek otevřený a zapíná se na jeden knoflíček.

 

sirka-saty-3  

 

Šaty à la 60. léta  (vel. 36-44)

 

Krátkému modelu à la 60. léta dominují transparentní balonové rukávy s velkými mašlemi, které jsou přichyceny k manžetám. 

 

sirka-saty-retro

 

Lokální a udržitelné

Ohled na ekologii a udržitelnost se propisuje do našich životů a v poslední době ho najdeme i ve svatebních trendech. Do popředí se dostává upcyklace. Nevěsty preferují takové šaty, které mohou využít i pak při dalších příležitostech nebo šaty jednoduše přešít tak, aby mohly dělat parádu ještě několik let po velké životní události.

 

vyska-lk

Svatební šaty LILIBETH, Kvartýr shop, 21 900 Kč, zavinovací rukávy, MIK, Kvartýr shop, 4500K Kč