Jak si vybrat ty správné proti slunci?

sirka-slunecni-bryle-2

 

Letní šaty, pohodlné kalhoty nebo plážovou módu dokáže skvěle podtrhnout jeden nepostradatelný doplněk – sluneční brýle. Jak je vybírat a po kterých nejlépe sáhnout?

 

sirka-slunecni-bryle-ilustracka

 

Teplé letní slunce vybízí k venkovním aktivitám. A sluneční brýle by měly k nim neodmyslitelně patřit. Zejména takové, které zajišťují ochranu před ultrafialovými paprsky. „Podstatné je zvolit kvalitní sluneční brýle. K moři jsou nejvhodnější sluneční brýle kategorie 3, ta je označena na každých brýlích. Při čtení knih při ostrém slunečním svitu se mohou oči podráždit a začít bolet – to je způsobeno tím, jak se paprsky odrážejí od bílého papíru,“ vysvětluje Pavel Stodůlka, uznávaný oční chirurg a přednosta největší sítě očních klinik v Česku. Sluneční brýle ale nejsou jen záležitostí ochranou zraku. Mohou se stát i módním doplňkem k jakémukoliv outfitu.

 

sirka-bryle-produkt-kulate

Růžové brýle, H&M 349 Kč, Kulaté brýle Quiksilver, Fashion Arena Prague Outlet 753 Kč. Růžové brýle Armani Outlet, Fashion Arena Prague Outlet 2 721 Kč. Brýle Lume, 100Class Concept Store.


Jak je vybírat?

Samotný výběr brýlí byste měli přizpůsobit tvaru svého obličeje. Kulatému obličeji budou lichotit hranaté obroučky, ale nesáhnete vedle ani s ostřejšími hranami nebo tvaru prodloužených kočičích linií či motýlích křídel. Majitelky hranatého obličeje by se měly raději poohlížet po kulatých a oválných typech, jelikož dodají celkovému vzhledu jemnost. Disponujete spíš oválným tvarem obličeje, můžete jásat. Tomuto typu sluší prakticky jakýkoliv tvar: malé kulaté typu „lennonky“ nebo extravagantní zdobené obroučky rozmanitých velikostí.

 

sirka-bryle-kocici

Tvarované brýle Baldinini, Fashion Arena Prague Outlet 3 999 Kč. Kočičí brýle H&M 599 Kč. Růžové brýle H&M 249 Kč. Fialové brýle Pepe Jeans, Fashion Arena Prague Outlet 1 207 Kč

 

Výběr na dálku

Pro svoje brýle už nemusíte chvátat do obchodu. Nedávno se i v českém prostředí rozjel projekt, díky kterému si nepostradatelný kousek můžete vyzkoušet i doma před monitorem. Jedná se o start-up Virtooal, který nabízí rozšířenou realitu. Jednoduše nahrajete svou fotografii a ve 3D simulaci na svůj obličej dodáte vybraný produkt. Díky tomu tak hned můžete vidět, zda je to správný výběr.

 

sirka-sportovni   

Červené brýle Hannah, Fashion Arena Prague Outlet 399 Kč. Zrcadlové brýle UVEX, kola-radotin.cz 999 Kč. Růžové brýle Alpine Pro, Fashion Arena Prague Outlet 399 Kč. Brýle POD, kola-radotin.cz 5 690 Kč.


Za sportem

Na ochranu očí ale nezapomínejte ani při venkovním sportu nebo jiné pohybové aktivitě, při které se vám budou hodit brýle s polykarbonátovými zorníky nebo polarizačním filtrem. Ale ani při delší koupání nezapomínejte na ochranu očí. „Od vodní hladiny se odráží do obličeje a očí více slunečního světla,“ vysvětluje Pavel Stodůlka.

 

Brýle potřebují obal. Vytvořte si ho sami!

 

sirka-hackovany-obal-na-bryle