s roztomilými kytičkami

uvodni


Konec prázdnin se kvapem blíží a sluníčko často střídá zamračené počasí. Ve chvíli, kdy zrovna nesvítí, je potřeba mít po ruce ochranné pouzdro, které zabrání poškrábání slunečních brýlí. Uháčkujte si naprosto jednoduchý obal ve svých oblíbených barvách mušličkovým vzorem a vnitřní podšívku zhotovte z bavlněné látky. Nezapomeňte ani na ozdobné kytičky z knoflíků a praktické poutko na zapínání.

 

Velikost: 
9 x 16 cm

 

Materiál: 
Příze Cotton č. 8 (Hjertegarn, 100% bavlna, asi 50 g/165 m): po 1 klub. zelené 3040 a smetanově bílé 201; háček č. 2½; 4 knoflíky ve tvaru kytiček, průměr 15 mm; asi 12 x 40 cm bavlněné látky

 

Pracovní postup: 
Zelenou přízí uháčkujeme 20 řo. 1. ŘD: Vpíchneme do 2. oka od háčku a uháčkujeme 1 krslp, * 2 oka vynecháme, 5 dlslp do násl. oka (= 1 mušlička), 2 oka vynecháme, 1 krslp *, opakujeme od * ke *. 2. ŘD: Obrátíme 3 řo, do 1. krslp uháčkujeme 2 dlslp, * 1 krslp do prostředního z 5 dlslp (mušličky), 5 dlslp do násl. krslp *, opakujeme od * ke *, končíme 1 krslp do středu poslední mušličky a 3 dlslp do posl. oka. 3. ŘD: Obrátíme 2 řo, do 1. dlslp uháčkujeme 1 krslp, 5 dlslp do násl. krslp, * 1 krslp do středu násl. mušličky, 5 dlslp do násl. krslp *, opakujeme od * ke * a končíme 1 krslp do 3. řo na zač. předchozí ŘD. Stále opakujeme 2. a 3. ŘD a uháčkujeme celkem 20 ŘD, ale po 8. ŘD přejdeme na bílou přízi. Boční okraje a dno sháčkujeme krslp. Pro poutko na knoflík uháčkujeme 14 řo a směrem zpět uháčkujeme do každého řo 1 krslp. Poutko složíme a přišijeme na horní okraj pouzdra. Na přední stranu pouzdra vyšijeme 3 stonky a přišijeme knoflíky jako květy a 1 knoflík na zapínání. Z bavlněné látky odstřihneme 2 díly 9 x 16 cm, po obvodu přidáme 1 cm na švy. Boční a spodní okraje sešijeme lícem k líci. Horní okraj podhrneme v šíři 1 cm do rubu a podšívku všijeme do pouzdra.


foto1