Materiál, kterému módní trendy nestojí nikdy v cestě. In je totiž neustále. Jak jej nosit a umí víc než "chanel" kabátek?

bukle-uvod(1)

 

Rubriku 3x1 tentokrát ovládl nesmrtelný druh textilie. Název možná není tak výmluvný, jakmile jej ale připodobníme k nejslavnějšímu, takřka ikonickému kousku – "kabátku Chanel", rázem budou mít jasno i ti, kteří název buklé zatím nezaznamenali. Efektní tkanina, která vzniká z několika druhů přízí, přišla ke svému jménu dle nerovnoměrného povrchu, často ji zdobí drobné či větší nopky, třásně či smyčky. Ve francouzštině totiž buklé znamená smyčka či lokna. Kabátkem to zřejmě začalo, takže je vaší podzimní módní nutností, byla by ale škoda nevyužít nádheru buklé i pro jiné stěžejní kousky vašeho podzimního šatníku. Mezi našimi střihy jsme tak vyhlédli hned tři, kterým to v podzimních plískanicích bude zatraceně slušet.

 

 

Podzimní šortky (vel. 34 – 42)

bukle-sortky

 

Netradiční, přesto velmi vkusné. Obzvlášť v tandemu s kabátkem. Šortky určené pro chladnější dny si hřejivé buklé už ze své podstaty žádají. A nás výsledek navnadil pořídit si je přesto, že dříve jsme si jejich zařazení do šatníku mimo letní parna málem nedovedly představit. Stačí správně vybrat punčochové kalhoty a výsledek oslní. Vsaďte na vyšší DEN, nebojte se barev ani vzoru, rozhodně ale (nejen pro tentokrát) zapomeňte na „tělovky."

 

bukle-sortky-kolecko

 

 

Vesta s vázačkou a kapsami (vel. 36 – 44)

bukle-vesta

 

Vesta z letošní zářijové Burdy 09/2022 tvoří nerozlučnou dvojku se sukní z totožného materiálu, a spolu tak vytváří dojem dokonalé šatovky. I samostatně ale dovede zaujmout. Hladké horní díly, džíny nebo kožené kalhoy či sukně s ní budou tvořit perfektní celek.

 

bukle-vesta-kolecko

 

 

Zkrácený kabátek (vel. 34 – 44)

bukle-kabatek

 

Naprostá klasika, kterou by měla mít ve skříni každá vyznavačka nadčasového elegantního stylu, v našem výběru nemůže chybět. Zkrácený kabátek inspirovaný legendárním modelem Chanel nepotřebuje žádné zdobné prvky. Stačí efektní materiál s třásňovým detailem v lemech a váš favorit nejen pro tuto sezónu je na světě.

 

bukle-kabatek-kolecko