Ušijte panenky a darujte dětem šanci na lepší život! 

unicef-2015-panenky


O čem je projekt adopce panenek?

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina či jednotlivec, který ji adoptuje, obdrží spolu s ní blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že již našla „svoji rodinu“.

 

Jak můžete pomoci přímo vy? 

Jsou celkem tři způsoby, jak se můžete zapojit do projektu: 


1 Kupte si některou z již vyrobených panenek přímo v e-shopu na adrese www.unicef.cz.

 

2 Pomozte nám najít domov a adoptivní rodiče pro již vytvořené panenky. Po dohodě s Českým výborem pro UNICEF můžete například sami zorganizovat prodejní výstavu panenek nebo najít nové prodejní (adopční) místo v okolí vašeho bydliště. Prodejní výstavy lze pořádat v restauracích, kavárnách, obchodech, na e-shopech, ve školách, v knihovnách a podobně. 

 

3 Ušijte vlastní panenku a zašlete ji na adresu: Burda Praha, spol. s r.o., Burda Style, Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3. Naše redakce bude všechny tyto panenky prodávat při marketingových akcích časopisu Burda Style a výtěžek z prodeje daruje organizaci UNICEF, případně budou po domluvě s UNICEF prodávány přímo v jejich e-shopu stejně jako tomu bylo v minulém roce. 


unicef-2015-vitezna-panenka

Na fotce autorka panenky, která nás v loňském roce zaujala nejvíce, paní Ingrid Oriešková z Dolnej Súče. Paní Ingrid byla tak hodná a zúčastnila se osobně také slavnostní dražby UNICEF v Českém muzeu hudby v Praze.  

 

 

Vážíme si vaší pomoci a proto pro vás máme soutěž: 

• Ušijte panenku podle vlastní fantazie a společně s vyplněným rodným listem ji odešlete na naši adresu. Základní střih najdete ke stažení zde a rodný list panenky zde

• Redakce vybere 10 panenek a jejich autory ocení kreativní knížkou. 

• Autorka nejkrásnější panenky získá možnost zúčastnit se letošní aukce panenek známých osobností, která se bude konat 15. listopadu v Praze. 

 

Soutěž trvá od 9. 6. do 31. 10. 2016.

Zaslané panenky nevracíme. Na výhru nevzniká právní nárok. Podmínky účasti v soutěžích najdete na webu www.burda.cz

 

unicef-2015

Foto: Svetozár Plesník

 Mezi autory dražených panenek byly mimo jiné Barbara Nesvadbová a Jitka Čvančarová.