Buďte kreativní a podpořte společně s námi dobrou věc!

unicef-uvodni

Foto: Archiv UNICEF 


O čem je projekt adopce panenek?

Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Rodina či jednotlivec, který ji adoptuje, obdrží spolu s ní blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že již našla „svoji rodinu“.

 

Aukce panenek VIP osobností

V loňském roce bylo do aukce, jejíž výtěžek tradičně podpořil očkovací programy UNICEF, zařazeno celkem 23 panenek zhotovených známými osobnostmi. Vyvolávací cena každé z nich byla stanovena na 3000 Kč, což odpovídá částce za základní očkování proti šesti smrtelným nemocem pro 5 dětí. Mezi autory panenek nechyběli již tradičně Jitka Čvančarová, Josef Dvořák, Liběna Rochová nebo třeba Vlastimil Harapes a Barbara Nesvadbová.

 

Jak můžete pomoci přímo vy? 

Jsou celkem tři způsoby, jak se můžete zapojit do projektu: 


1  Kupte si některou z již vyrobených panenek přímo v e-shopu na adrese www.unicef.cz.

 

2  Pomozte nám najít domov a adoptivní rodiče pro již vytvořené panenky. Po dohodě s Českým výborem pro UNICEF můžete například sami zorganizovat prodejní výstavu panenek nebo najít nové prodejní (adopční) místo v okolí vašeho bydliště. Prodejní výstavy lze pořádat v restauracích, kavárnách, obchodech, na e-shopech, ve školách, v knihovnách a podobně. 

 

3  Ušijte vlastní panenku a zašlete ji na adresu: Burda Praha, spol. s r.o., Burda Style, Přemyslovská 43, 130 00 Praha 3. Naše redakce bude všechny tyto panenky prodávat při marketingových akcích časopisu Burda Style a výtěžek z prodeje daruje organizaci UNICEF, případně budou po domluvě s UNICEF prodávány přímo v jejich e-shopu. 

 


Vážíme si vaší pomoci! 

• Ušijte panenku podle vlastní fantazie a společně s vyplněným rodným listem ji odešlete na naši adresu. Základní střih najdete ke stažení zde a rodný list panenky zde

• V redakci vybereme 10 panenek a jejich autory oceníme milým dárkem.

• Autorka nejkrásnější panenky získá možnost zúčastnit se letošní aukce panenek známých osobností, která se bude konat 27. listopadu 2018 v Českém muzeu hudby v Praze. 

 

Panenky můžete posílat až do 30. září 2018.

Zaslané panenky nevracíme. Na výhru nevzniká právní nárok. Podmínky účasti v soutěžích najdete na webu www.burda.cz