Druhá šance zbytkům v podobě heboučkého koberečku z bambulek

sirka-koberecek

 

Ať už v dětském pokoji, nebo třeba v pracovně - kobereček z bambulek různých velikostí vypadá pokadé skvěle. Tak projděte zbytky přízí a dejte jim ještě šanci zazářit!

 

PŘÍPRAVA A POSTUP

MATERIÁL: Vlněná příze „Bravo Originals“ v barvě plátna, neonově růžové a neonově oranžové (Schachenmayr) – na kobereček o průměru asi 70 cm potřebujete asi 3 kg příze, bambulkovač 2 v 1, nůžky, křídová tužka (vše Prym), stramín v přírodní barvě, vázací háček (oboje buttinette), kružítko (Clover), vyšívací příze (Anchor), krejčovský metr, papír
1. KROK: Pomocí kružítka vytvořte z papíru kruhovou šablonu o průměru asi 70 cm. Kruh přeneste křídovou tužkou na stramín a vystřihněte. 

 

sirka-koberecek-0-1

 

2. KROK: Šablonu bambulkovače rozevřete a kolem jedné poloviny šablony navíjejte rovnoměrně přízi tak dlouho, až ji celou zaplníte. Pozor: Kloub a uzávěr šablony musí zůstat volný. Konec příze odstřihněte a zajistěte.
3. KROK: Přízi naviňte i na druhou polovinu šablony, konec příze odstřihněte a zajistěte.
4. KROK: Poloviny šablony pevně uzavřete a navinutou přízi na obou stranách mezi kroužky šablony rozstřihněte. 

 

sirka-koberecek-2-4

 

5.KROK: Pevnou přízi přehněte na polovinu, dvojitou přízi vložte po obvodu do otevřené mezery šablony a pevně zauzlujte.
6. KROK: Přízi uprostřed bambulky po obvodu nahrubo sestřihněte, potom sestříhejte rovnoměrně přízi na všech stranách bambulky.
7. KROK: Přesahující přízi jednotlivých bambulek provlékněte pomocí vázacího háčku otvory ve stramínu, přízi na zadní straně zauzlujte a konce příze odstřihněte.

 

sirka-koberecek-5-7

 

FOTO : JAN SCHMIEDEL. PRODUKCE: CATHARINA HADER