Postavičky z přírodnin udělají radost vám i dětem 

dyne-uvodni

Foto: Archiv Bookmedia 

Výroba podzimních dekorací je snadná a hravě ji zvládnou i děti. Vyzdobte si vaši domácnost v pestrých barvách podzimního listí i nejrůznějších plodů, užijete si při tom zábavu a navíc také příjemný relax. 

 

Co budete potřebovat? 

- dýně různých tvarů 

- různé lístky, např. javorový list, lístky fíkusu a akátu apod.

- klasy, sušené květenství polní trávy 

- islandský mech

- dřevěné kolečko o průměru 2 cm

- sušený plátek pomeranče 

- slupka mandarinky

- plod mochyně 

- šípky 

- bílá, černá, světle zelená a červená akrylová barva

- 3 špejle

- 3 párátka 

 

Jak na to? 

1. Tělíčka a hlavičky spojte vždy jednou špejlí. Otvory můžete nejdříve vyvrtat a špejle pak připevnit klihem nebo lepicí pistolí. Kolem krku nalepte lístky. 

 

2. Obličeje namalujte akrylovou barvou podle fantazie. Šípky připevněte párátkem jako nosy. 

 

3. Do hlavy zapíchněte klásky jako vlasy, otvory můžete předtím udělat šídlem. Na hlavu nalepte islandský mech a trávu. Pak upevněte mašličku zhotovenou ze stužky nebo klobouk z plátku pomeranče a plodu mochyně. Jedna postavička má uši. Ty vystřihněte z mandarinkové slupky nebo z papíru a připevněte párátkem.

 

4. Pomocí nože a lžíce vydlabejte velkou dýni. Oči, nos a pusu vyřežte nožem. Do očních otvorů vlepte šípky jako oči. Dovnitř dýně pak vložte několik čajových svíček.  

 

Tento návod a spoustu další inspirace najdete v knížce Veselé figurky z dýní a přírodních materiálů, vydalo nakladatelství Bookmedia. 

 

0205346-23

 

V knize najdete na 40 nápadů na vtipné a veselé figurky z dýní, kaštanů, šišek, makovic a dalších přírodních materiálů. V kombinaci s květináči, dřevem a kamínky z nich vytvoříte nádherné dekorace podzimního stolu, oken, terasy nebo balkonu. Všechny figurky jsou v knize popsány krok za krokem a jsou doprovázeny i předlohami v originální velikosti.