Upečte si kromě beránka a jidášků vynikající cupcakes

uvod

 

Žádný pamlsek nedokáže v období Velikonoc nahradit beránka posypaného cukrem či přelitého čokoládou, avšak tyto malé dortíčky s vanilkovým krémem zdobené marcipánovými vajíčky rozhodně vnesou do tradic trochu rozruchu. 

 

asi 12 cupcakes

 

Těsto

85 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť
98 g krystalového cukru
2 velká nebo 3 menší vejce
1 lžička vanilkové tresti
145 g hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
špetka soli, 45 ml plnotučného mléka
80 – 100 g čokolády nebo čokoládových lupínků

 

Vanilkový krém

250 ml plnotučného mléka
1 balení vanilkového pudinku
60 g moučkového cukru
200 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť

 

Na ozdobení

čokoládová nebo marcipánová vajíčka

 

foto

  

Postup

V mixéru rozšleháme tuk s cukrem do nadýchané pěny. Přidáme vejce, vždy jedno po druhém, a vše důkladně prošleháme. Nakonec ještě krátce zašleháme vanilkovou tresť.

 

V míse promícháme mouku s práškem do pečiva a špetkou soli a směs prosejeme přes síto. Sypkou směs postupně zapracujeme spolu s mlékem a čokoládou do vaječné pěny v mixéru. Ingredience přidáváme střídavě a po menších částech, mixujeme na nižší rychlost. Vždy začínáme a končíme suchou směsí.

 

Jakmile je těsto hladké a jednolité, přestaneme je šlehat, aby zůstalo nadýchané. Plech na muffiny vyložíme papírovými košíčky, které naplníme do 2/3 těstem. Pečeme v troubě předehřáté na 180 °C asi 17 – 20 minut.

 

Mezitím si připravíme krém: Větší část mléka vlijeme do kastrůlku, přidáme cukr a přivedeme k varu. Pudink důkladně rozmícháme ve zbylém studeném mléce, vlijeme do vařícího mléka a za stálého míchání vaříme do zhoustnutí. Pudink necháme ještě krátce probublat, aby se vytratila chuť škrobu. Uvařený pudink přelijeme do šlehací mísy a necháme jej v ní zcela vychladnout, přitom jej na povrchu lehce posypeme krupicovým cukrem, aby se nevytvořil škraloup. Do vychladlého pudinku vmícháme po kouscích rostlinný tuk a šleháme, až vznikne hladký krém.

 

Upečené muffiny ozdobíme krémem a čokoládovými nebo marcipánovými vajíčky.