Svátky jara jsou za pár dnů a tak se pusťte do kreativního tvoření! 

plstene-kosicky


JAK UŠÍT KOŠÍČKY Z PLSTI 


MATERIÁL Plsť, šablona, sublimační fix, nůžky, měřítko, metalizovaná příze, klipsy

1. KROK Šablonu položte na plsť k přehybu látky a sublimčním fixem vyznačte na plsť kontury šablony bez švového přídavku (uši pouze na jedné straně). Díl vystřihněte, složte rubem k rubu a boční švy sešijte těsně v kraji. 

2. KROK Složte oba spodní rohy a prošijte je v šíři asi 3 cm. Švové přídavky sestřihněte. 

kosicky-z-plsti

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

kosicek  


JAK UŠÍT VELIKONOČNÍ KOŠÍČEK 

 

MATERIÁL Kanvas, bavlněná látka, pravítko, nitě, sublimační fix, krejčovský metr, nůžky, špendlíky, zavírací špendlík 

1. KROK Z kanvasu a bavlněné látky vystřihněte díl košíčku 25 x 36 cm (se středem v přehybu látky 25 x 18 cm). Z obou dílů vystřihněte 2 rohy široké 6 cm, vysoké 5 cm. Z kanvasu: ucho 25 x 18 cm (všechny rozměry včetně švových přídavků). 

2. KROK Na dílech košíčku z kanvasu a bavlněné látky sešijte boční švy lícem k líci v šíři 1 cm. Švové přídavky rozžehlete. 

kosicek1

3. KROK  Složte spodní rohy a sešpendlete je. Rohy prošijte v šíři 1 cm, okraje švů rozžehlete. 

4. KROK Ucho složte podélně lícem k líci na polovinu, podélné okraje sešpendlete a sešijte v šíři 1 cm. Ucho obraťte pomocí zavíracího špendlíku na lícovou stranu a sežehlete. 

5. KROK Ucho prošijte po obou stranách v šíři asi 3 mm. 

 

kosicek2


6. KROK  Ucho přišpendlete lícem k líci ke košíčku a v kraji jej přišijte. 

7. KROK Košíček z bavlněné látky přišpendlete z vnější strany lícem k líci ke košíčku z kanvasu s uchem a po obvodu přišijte v šíři 1 cm, ve švu nechte otvor na obrácení dlouhý asi 7 cm. 

8. KROK Košíček obraťte přes otvor na lícovou stranu a po obvodu prošijte v šíři asi 0,3 cm. 

kosicek3

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

 

zavesni-zajicci

 

JAK UŠÍT LÁTKOVÉ ZAJÍČKY 


MATERIÁL Kanvas, metalizovaná imitace kůže, bavlněná látka, šablona, vata na vycpání, nitě, nůžky, špendlíky

1. KROK Dva díly látky sešpendlete rubem k rubu na sebe. Na látky přišpendlete šablonu a tu po obvodu obšijte těsně v kraji. Dole nechte ve švu otvor na obrácení. 

2. KROK Švové přídavky sestřihněte na šíři asi 3 mm a zajíčka vycpěte vatou. Otvor ve švu zašijte na šicím stroji. Mezi uši přišijte šňůrku na zavěšení. 

zajicci-k-zaveseni

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

 

  dreveni-zajicci

 

JAK VYROBIT DŘEVĚNÉ ZAJÍČKY  

 

MATERIÁL Metalizovaná imitace kůže, dřevěné kuličky (23 a 30 mm, 30 a 40 mm, 35 a 45 mm), lepidlo na textil a univerzální lepidlo, ozdobná šňůrka, šablony na ouška, propiska, štětec, nůžky, měřítko

1. KROK Konce šňůrky svažte uzlíkem a uzlík přilepte pomocí univezálního lepidla do otvoru ve větší dřevěné kuličce. Na šňůrku navlékněte menší kuličku a rovněž ji přilepte. Pro stojícího zajíčka slepte k sobě dvě kuličky. 

2. KROK Na jednu polovinu imitace kůže naneste štetcem lepidlo na textil a látku uprostřed složte. Na látku vyznačte ouška a vystřihněte je. Ouška přilepte lepidlem na textil do horní dírky horní kuličky. 

zajicci-ze-dreva

FOTO: Jan Schmiedel; PRODUKCE: Catharina Hader