Látkové pouzdro na příbory pro sváteční hostinu na úrovni

uvod2


Slavnostní tabule s přírodní aranží navodí příjemnou atmosféru při hodování v kruhu nejbližších, a tak vyrazte do přírody nasbírat pár šišek a jehličí, jimiž ozdobíte stůl, a příbory vsuňte do pouzdra z látky kovového vzhledu. Krémové a hnědé tóny, obzvlášť na tkaninách naturálního vzhledu, krásně souzní s dekorem dřeva.


pouzdro  

 

Materiál Vnější látka s kovovým vzhledem, světle šedá vnitřní látka, šikmá stužka, nitě (Gütermann), špendlíky, jehla na ruční šití, nůžky, měřítko, krejčovský metr, křídová tužka, pravítko na patchwork (vše Prym)

 

material


Střihový díl: 66 x 12 cm; pomocné linie: spodní část: 18 cm, prostřední část: 25 cm, horní část: 23 cm a na obou stranách užší o 1 cm (šířka 10 cm) 

 

nakres


1. krok Střihový díl vystřihněte z obou látek vždy 1x, na horním okraji a obou bočních stranách přidejte navíc 1 cm na šev. Spodní okraj vystřihněte bez švového přídavku. 

 

postup1


2. krok Oba látkové díly položte lícem k líci na sebe a po stranách a na horním okraji je sešijte v šíři 1 cm. Rohy horního okraje šikmo odstřihněte. 

 

postup2


3. krok Pouzdro obraťte a na spodní okraj přišpendlete šikmou stužku. Vnější okraj přitom podhrňte.

 

postup3


4. krok Šikmou stužku v kraji přišijte, konce švu pečlivě zapošijte. 

 

postup4


5. krok Spodní část dílu přehněte v šíři 18 cm nahoru a přišpendlete. 

 

postup5


6. krok Pouzdro na příbory prošijte po obvodu těsně v kraji.

 

postup6


Foto: Jan Schmiedel, Burda Style 12/2018