Popřejte dětem krásnou dobrou a hlavně klidnou noc...

uvod  

Závěsná dekorace bude mít úspěch nejen u vašich ratolestí, ale oči rozzáří jistě i vám. Kombinace mráčků, hvězdiček a roztomilých kuliček umí navodit příjemnou atmosféru v dětském pokoji i v ložnici. Nechte se unést do světa snů... Neváhejte a vyrábějte!


PŘÍPRAVA A POSTUP:


MATERIÁL: Bavlněné látky, vata na vycpání, nitě, vlněná příze, nůžky, měřítko, špendlíky, jehly na ruční šití, tyčka/větev, sublimační fix (Prym), pomůcka na tvarování hran, bambulkovač, šablony

1.KROK: Na rubovou stranu dílu látky vyznačte hvězdu. Na látku s hvězdou přišpendlete lícem k líci další díl látky a díly sešijte podél vyznačených linií drobnými stehy. Na jedné straně nechte otvor na obrácení dlouhý asi 3 cm.  

2.KROK: Látku sestřihněte podél vyznačených linií v šíři 2 mm, v rozích látku opatrně nastřihněte. Hvězdu obraťte otvorem na lícovou stranu.

 

kroky12

 

3.KROK: Špičky a rohy hvězdy vytvarujte pomůckou na tvarování hran a sežehlete. Hvězdu vycpětě vatou, otvor zašijte v ruce.

4.KROK: Na lícovou stranu dílu látky vyznačte obláček, v ruce vyšijte oči a nos. Nitě pečlivě zauzlujte.

5.KROK: Na díl s obláčkem přišpendlete lícem k líci další díl látky a díly sešijte podél vyznačených linií drobnými stehy. Na jedné straně nechte opět otvor na obrácení dlouhý asi 3 cm.

 

kroky345

 

6.KROK: Díly sestřihnětě podél kontur motivu v šíři 2 mm, rohy opatrně nastřihněte. Obláček obraťte, sežehlete a vycpěte vatou. Otvor zašijte v ruce. 

7.KROK: Pomocí bambulkovače zhotovte několik různě barevných bambulek. 

8.KROK: Všechny ušité motivy a bambulky rozložte před sebe ve zvoleném pořadí, navléknětě je na niť a svažte. Motivy nakonec zavěste na tyčku/větěv. 

 

kroky678

 

FOTO: Jan Schmiedel, PRODUKCE: Catharina Hader