Živá dekorace zkrášlí jakýkoli prostor a navodí příjemnou atmosféru

uvod  

Zasazené v zemi, v květináči nebo řezané? Vůně a krása květin přináší radost do našeho života, a tak se jimi obklopte všude tam, kde trávíte volný čas, ať už venku, nebo v interiéru. O květinových trendech letní sezóny informuje Soňa Průšová z Metamorphosis.cz


Pokud budete připravovat výzdobu pro vaši terasu, zvolte určitě takové květiny, které se nacházejí v okolí, aby působila harmonicky a v souladu s místní přírodou. Například na zahradě francouzského typu pod dřevěnou pergolou použijte hlavně levandule, zvonky, drobné růže a jiné trvalky v jemných barvách.

 

  foto1

 

U vody nebo jezírka ve stinných posezeních použijte bílé květiny s kombinací různých druhů zeleně. Perfektní budou kapradiny nebo různé traviny, které daný kout krásně rozsvítí a odlehčí.

 

Tento rok jsou trendem především klasické zahradní druhy jako růže, zvonky atd. Měli by tedy být základní kamenem pro celou výzdobu. Hlavní je použit voňavou levanduli a jiné aromatické bylinky, které provoní vzduch a navodí tak krásnou atmosféru.

 

    foto2

 

Květiny se dají dekorovat do různých váziček, malovaných džbánů, zavařovacích sklenic, zkratka do všeho, co najdete doma nebo na chatě. Nezapomeňte na svíčky a jiná zahradní svítidla, která večer navodí příjemnou atmosféru.