Sněhové pusinky a dortová lízátka v halloweenském provedení

foto

 

Pusinky jsou perfektní sladkostí pro halloweenské mlsání, jelikož vypadají jako malí duchové, navíc jsou jednoduché na výrobu a krásně se rozplývají na jazyku. Lízátka z korpusového těsta obalené v oranžové polevě se zase skvěle hodí jako výslužka pro malé koledníky, stačí je jen ozdobit marcipánovými xichtíky a zabalit do celofánu.

 

Sněhoví bubáci

 

SUROVINY

 

POSTUP

1. Připravíme si plech vyložený pečicím papírem. Troubu si předehřejeme na 110 °C.
2. Vyšleháme bílky společně s citronovou šťávou. Poté po lžících postupně přidáváme a zašleháme cukr. Výsledná pěna je lesklá a drží tvar, cukr musí být úplně rozpuštěný.
3. Pěnu vložíme do zdobicího sáčku a vytvoříme na plechu pusinky tvarem připomínající duchy.
4. V předehřáté troubě je pečeme po dobu cca 1 hodiny, poté troubu vypneme a pusinky v ní necháme zcela vychladnout.

 

pusinky

 

Halloweenské Cake Pops

 

SUROVINY

na cca 20 dortových lízátek 

 

POSTUP

1. Mouku prosejeme s práškem do pečiva a přidáme špetku soli. Vodu a máslo dáme do kastrolku a ohříváme, dokud se máslo nerozpustí. Vejce vyšleháme při nejvyšší rychlosti šlehačem a přisypáváme cukr, šleháme až do pěny. Poté snížíme rychlost na nejnižší a po lžících zašleháváme mouku a máslo. Těsto vlijeme do formy, kterou přikryjeme vrchní části formy a dáme péct na 15 minut v troubě vyhřáté na 180 °C. Upečené těsto necháme vychladnout.
2. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a konec špejle na lízátka namočíme do ní a následně napíchneme do kuličky. Ty poté necháme chvíli odpočinout do mrazničky, aby se nám lépe nanášela poleva. Mezitím si připravíme cukrovou polevu dle návodu nebo udržujeme čokoládu tekutou pro další aplikaci. 
3. Vychlazené kuličky namočíme do polevy a pomalu otáčíme, aby se poleva rovnoměrně roztekla po celém obvodu a necháme znovu vychladit. Nakonec zdobíme do podoby dýně. K tomu můžeme využít buď černý marcipán, který rozválíme a poté z něj vykrajujeme požadované tvary. Ty pak pomocí jedlého lepidla přilepíme na hotové cake pops. Oči a pusu můžeme také namalovat pomocí štětečku a černé gelové barvy nebo černým jedlým fixem.

 

foto2