Caroline de Maigret – ohromně talentovaná žena

Modelka, hudební producentka, múza Lancôme... Ve světě módy se ocitla spíše náhodou, i když teď to vypadá, že to pro ni byla nejpřirozenější a nejjasnější volba. Žádají si ji největší světoví návrháři, kteří se jí nechávají inspirovat. Ale móda Caroline nestačí. Jejím cílem byla vždycky svoboda a kreativita, proto se v poslední době, opět v duchu svobodného myšlení, dala na psaní.


  uvodni-caroline-de-maigret

Foto:  Nico for Lancôme


„How To Be Parisian Wherever You Are” v češtině „Jak se stát Pařížankou ... ať žijete kdekoli“ je světovým bestsellerem, který byl během necelých 6 měsíců od uvedení přeložen do 28 jazyků. Napsala ji společně se třemi kamarádkami – spisovatelkou Anne Berest, novinářkou, scénáristkou, režisérkou Audrey Diwan a filmovou producentkou Sophií Mas. Kniha srší spoustou rad, bez kterých se žádná žena neobejde, zvlášť chce-li oplývat stejným šarmem a nenuceností jako Pařížanka. Osobitý účes, specifický styl oblékání i způsob, jakým si dokáže vychutnávat život, jsou skvělou inspirací pro všechny generace.


  jaksestatparizankou

 

Caroline de Maigret je skutečným zdrojem nápadů, a protože o líčení a půvabu ví víc než dost, není divu, že navrhla pro značku Lancôme úžasnou multifunkční paletku. Na co při jejím vytváření myslela? Chtěla, aby obsahovala kompletní a ideální sestavu všeho nezbytného, co sama používá, co má ráda. Využila užitečné triky, jež pochytila od make-up artistů, s nimiž pracovala, navíc zúročila i pár tajemství, která se dědí z matky na dceru a která si ženy předávají mezi sebou.

Samotné navrhování začalo hledáním nejlepších odstínů a textur. Výsledkem je něžná harmonie hlubokých teplých tónů hnědého a růžového dřeva, a to jak matných, tak třpytivých. Jemné lehké textury se dají aplikovat jako stíny, nebo prsty jako tvářenka. Sen každé Pařížanky je mít u sebe vše, co potřebuje, v přenosném a samozřejmě elegantním doplňku, protože nikdy nemůže být stylová až moc. Krása a funkčnost musejí jít vždy ruku v ruce.

 

s-i-r-ka-caroline-de-maigret

Pevná kůže, mohérová mašle a stříbrná spona s vyraženou Lancôme růží ukazují na pařížský cit pro dvojsmysly. Na první pohled vypadá jako kniha nebo zápisník plný sepsaných myšlenek a nápadů. V paletce najdete 4 oční stíny, rozjasňovač, 3 stíny na obočí, tvářenku, 2 speciální štětečky na aplikaci stínů a očních linek a štěteček na obočí s kartáčkem.


Ať už se Caroline de Maigret soustředí na hudební projekt, módu nebo filantropii, vždycky věnuje pozornost nejmenším detailům, které vnímá osobitým způsobem. Je to otázka přesvědčení, ale zároveň zvídavost a touha učit se.