Aplikace, která doprovází čtení pohádek zvukovými efekty, spojí rodiny na dálku i doma.

readmie-uvod-01     
                                                                                                                                   ilustrace: Readmio

 

 

Také s nostalgií vzpomínáte, jak vám v dětství četly babičky či rodiče pohádky na dobrou noc? Dnešní děti budou za pár let jistě vzpomínat stejně, na rozdíl od nás, jejich rodičů, ale mohou mít jejich vzpomínky i další, novodobý  rozměr. Dodá jim jej inovativní aplikace Readmio, ve které čtené příběhy doslova ožívají a vtahují do kouzelného světa pohádek a příběhů nejen děti, ale i dospělé. Funguje to jednoduše: Aplikace podle hlasu rozpozná jednotlivá slova a během zlomku vteřiny na ně zareaguje zvukovým podkresem, který čtený příběh jemně a nápaditě doprovodí. Děti si díky tomu vylepší představivost a koncentraci. 

 

Čtené příběhy v Readmio ožívají pomocí moderní technologie rozpoznávání řeči. „Pokud čte například maminka větu, v níž popisuje, že na dvoře chrochtá prasátko, spustí se zvukový efekt a dítě uslyší zachrochtání prasátka. Čtení je tak pro děti mnohem zábavnější, podnětnější a příběh si dokážou představit živěji a barvitěji. Od této funkce si slibujeme, že pomůže zvýšit zájem dětí o čtení, které, jak je známo, má pozitivní vliv na jejich inteligenci,“ vysvětluje princip aplikace její zakladatel Ilya Novodvorskiy.

  readmie-pohadka
                                                                                                           Tři prasátka | ilustrace: Readmio


Společný čas v složité době

Readmio vzniklo původně proto, aby mohli rodiče a děti trávit více vzácného času společně nad příjemnou aktivitou, která je spojí. A také aby dnešní děti, zvyklé na moderní technologie, měly o čtení větší zájem. S autentickým zvukovým doprovodem si mohou poslechnout klasické pohádky, oblíbené vánoční příběhy nebo třeba povídání, které pomáhá snadněji usnout. Jedním z benefitů je i možnost obohatit pohádkovou zásobu rodičů o desítky nových, neprobádaných příběhů, třeba těch zahraničních. 

 

Readmio díky speciální technologii rozpozná čtené slovo během zlomku vteřiny s 99 % přesností. Navíc funguje i offline, takže se hodí třeba na dovolenou nebo na chalupu, kde není zrovna ideální pokrytí signálem. Nově nyní vývojáři aplikace rozšířili  její základní verzi, která teď obsahuje přes 160 pohádek, a za příplatek přidali také možnost nahrávání. „Tato funkce se hodí například pro rodiny, které zrovna nemůžou být spolu. Babičky žijící v jiném městě mohou nahrát pro vnoučata pohádku a děti si ji mohou klidně denně pouštět před spaním. Je to vlastně taková osobní audiokniha,“ usmívá se zakladatel projektu.

 

Prémiová verze s nahráváním stojí 599 Kč ročně, jinak je ale v Česku a na Slovensku běžné čtení všech současných 160 pohádek k přečtení zdarma. „Jsme tu doma a sami tu máme své rodiny, proto jsme se rozhodli udělat výjimku a našim blízkým krajanům, přátelům, sousedům, více či méně vzdáleným, projevit cenovou výhodou svou náklonnost. Základní verze tedy zůstane nadále nezpoplatněná, připlatit si lidé mohou za nahrávání,“ uzavírá Novodvorskiy. V jiných zemích bude placená i základní verze produktu. 

  readmie-team
                                               Tým Readmio. Zleva: Jozef Šimko, Martin Bruncko, Radoslav Rajčan a Ilya Novodvorskiy | foto: Readmio

_______________________________________________________________________________________________________________________

Moderní a hravá forma vyprávění se zrodila v hlavě Ilyi Novodvorského a spoluzakladatelů projektu Jozefa Šimka, Martina Bruncka  a Radoslava Rajčana.