Objevte s námi blog plný nápadů, který stojí za návštěvu!

uvodni

Foto: Prosikulky.cz

 

Taky to tak občas máte, že se pro něco zcela nadchnete? U Petry Škrabákové se tak stalo nejen co se týká tvoření, ale také (naštěstí pro nás všechny) psaní blogu plného nápadů a názorných návodů na projekty šité, pletené, háčkované i jen tak s dětmi vyráběné.


„Vyrůstala jsem v prostředí, jenž mi hodně předurčilo směr, kterým jsem se před víc jak rokem definitivně vydala. Moje babička hodně pletla a trochu šila, moje teta hodně šila a trochu háčkovala a moje mamka hodně vyšívala a trochu pletla. Nevzpomínám si, že by mě snad někdo do tvoření nutil, nebo aktivně zapojoval, ale když v takovém prostředí vyrůstáte, dostane se vám to zákonitě pod kůži, a tak jsem odmala měla sama zájem o všechny možné ruční práce,“ říká o svém vztahu ke kreativním činnostem přímo Petra. 

 

mix-muminci

 

Zajímalo by vás, jestli si Petra ještě dokáže vzpomenout na svůj první šitý model? „Ze začátku jsem šila různé kapsičky, kabelčičky, ale mým prvním takovým už opravdovým vlastnoručně ušitým kouskem byly kalhoty. Vybrala jsem si na ně teplejší látku s fialovočerným kostkovaným vzorem. Chtěla jsem na nich kapsy a hodně široké nohavice, ne do zvonu, jako tehdy nosily všechny holky, chtěla jsem opravdu široké kalhoty. Po několik týdnech byly kalhoty na světě, k mému dnešnímu údivu měly vypracovaný poklopec se zipem, kapsy vepředu i vzadu a hodně široké nohavice a docela hezky zpracovaný pas. Cítila jsem se na vrcholu blaha. Vždycky jsem nosila na krátko střižené vlasy a beztvará trička a když k tomu přičtete ty moje kalhoty, připadala jsem si hezká. Dnes to vidím trochu jinak a pevně doufám, že z té doby neexistuje žádný fotografický materiál, jinak bych se hanbou propadla! Ale ten příjemný pocit, že mi pod rukama vzniklo něco mého, něco originálního, ve mně zůstal a zažívám ho dodnes,“ dodává Petra.

  

mix

 

Kreativní blog www.prosikulky.cz  vzniká pravidělně již téměř rok a půl na samotě u lesa v Liberci mezi hromadami látek, přízí a knoflíků. Nahlédněte k Petře i vy a nechte se pozvat do světa tvoření.