Co byste neměly zapomenout, když jdete na pláž?

ceo-whitepress
                                                                                                                                                      foto: Whitepress 


Taky si myslíte, že k odpočinku na pláži stačí deka a plavky? Nenechte se zmást, seznam potřebných věcí je mnohem širší. Berte v úvahu třeba i to, že pláž je veřejným prostorem, obzvlášť nyní se tak musíte postarat i o antibakteriální ochranu. Místo v tašce zaberou také další doplňky a přípravky, které vám pomohou užít si čas na pláži na sto procent. A teď si to proberme podrobněji!

 

Deka a plavky

Deku si můžete vzít jakoukoliv: od staré tkané až po slaměnou plážovou podložku. Raději dejte přednost silnějším měkkým dekám, aby bylo ležení co nejpohodlnější. Zvolte větší rozměr, abyste měly dostatek prostoru.

Plavky by měly být pohodlné a rychleschnoucí. Vždy je lepší vzít si náhradní tričko a šortky, abyste se mohly kdykoliv převléknout do suchého plážového oblečení.

 

Osuška

Po opuštění vody vzniká velký kontrast teplot, kvůli kterému je tělo pod vlivem větru citlivější. Vždy se doporučuje otřít tělo osuškou místo dlouhého vystavení kůže slunci. UV záření totiž může negativně ovlivnit stav pokožky, ta navíc začne praskat a loupat se.

 

Opalovací přípravky

Bez ohledu na to, jak moc se vám líbí krásně opálená pokožka, opalovací krém musíte používat vždy. Kvalitní přípravek si z obrovského sortimentu můžete vybrat na webových stránkách makeup.cz. Pod vlivem ultrafialových paprsků dochází k fotostárnutí pokožky, což vede k nepříjemným následkům. Aby se jim zabránilo, stačí pravidelně používat opalovací přípravky, které:

· předcházejí spálení

· zvlhčují pokožku

· předcházejí vzniku pigmentace

· bojují proti stárnutí

· odstraňují podráždění

· zvyšují ochranné vlastnosti pokožky

 

Plážová pokrývka hlavy

Slaměný klobouk nebo kšiltovka je stylová a pohodlná varianta. Potřebujete ji, protože bez ní můžete po dlouhodobém vystavení slunci dostat úžeh. Nezapomeňte dát do tašky pokrývku hlavy anebo ji zakryjte ještě před odchodem, vypadá to velmi stylově.

 

Antiseptické přípravky

Používání antiseptik na pláži je aktuální nejen letos v létě. Doporučujeme je vždy mít u sebe. S antibakteriálním přípravkem můžete:

· před jídlem dezinfikovat ruce

· ošetřovat rány a škrábance

· poskytnout první pomoc při spálení sluncem

 

Přípravky proti hmyzu

I v horku se musíte chránit před hmyzem. Komáři se obvykle objevují k večeru, ale ovádi, mouchy, mravenci a vosy vás mohou otravovat během celého dne. Velké množství hmyzu dokáže vysněný odpočinek pořádně pokazit. Vezměte si repelent, abyste si mohly užívat každý okamžik dovolené všemi smysly a naplno.