Aby vás přípravy nepřeválcovaly, nevrhejte se do všeho najednou.

  seo-svatba
                                                                                                                                                          Foto: Pixabay


Vaši euforii z romantických zásnub vystřídal stres ze zařizování svatby? S dobře poskládaným to-do listem zvládnete přípravy levou zadní. Poradíme vámco a kdy začít řešit.

Při zařizování svatby je důležitý nejen seznam úkolů, ale i časový harmonogram. Aby vás přípravy nepřeválcovaly, nevrhejte se do všeho najednou. Dobře si rozplánujte, kdy budete domlouvat fotografa na svatbu a kdy zkoušet šaty.

 

 

Rok před svatbou

Pokud neplánujete církevní obřad, nejtvrdším oříškem bude rezervace termínu svatby na matrice. Většina matrik má pro oddávání vyhrazených jen několik konkrétních dní, které se každý rok rychle plní. Zda přistoupí na odlišný termín, je čistě na ochotě úředníků.

Protože si matriku nevybíráte sami, ale stanovuje se podle svatebního místa, jeho výběr by měl být jedním z prvních úkolů na vašem seznamu.

 

 

10 až 5 měsíců před svatbou

Ve druhé fázi si vytvořte jasný obrázek toho, jak bude vaše svatba vypadat. Styl určuje nejen výzdobu, ale i květiny, muziku, oblečení nebo zábavu.

S dostatečným předstihem je nutné zarezervovat:

· catering

· dodavatele květin

· kapelu, případně DJ

· vizážistu a kadeřníka

· fotografa, případně kameramana

Už 8 měsíců před svatbou můžete začít rozesílat svatební oznámení. Dáte tak hostům dostatek času na uzpůsobení jejich vlastních plánů.

Pozor: Nejzazší termín pro zaslání pozvánek je 3 měsíce před svatbou.

 

4 až 3 měsíce před svatbou

Přibližně čtyři měsíce před svatbou začněte s výběrem šatů, a to jak pro nevěstu, tak pro ženicha. Během hlavní sezóny bývají všechny lepší kousky v půjčovnách již zarezervované.

Pozor: V případě, že si chcete nechat ušít šaty na míru, návštěvu švadleny si domluvte ještě dřív.

 

Poslední týdny před svatbou

K posledním z nejdůležitějších úkolů patří nákup snubních prstýnků (pokud si je rovněž nechcete nechat vyrobit na míru). Pak už jen zbývá zajistit, aby každý dělal to, co má – fotograf na svatbě fotil, číšník nosil jídlo, kapela bavila hosty a všichni byli připraveni na veselku snů.