Co si zabalit, abyste nezaplnila příliš místa v kufru, ale přitom zůstala šik?

  ceo-uvod
                                                                                                                                                                        foto: archiv

 

Horko i ve stínu, vzduch jako by se nehnul a vy cítíte, jak vám po zádech teče kapička potu. „Že já si raději nevzala ty šaty!“ Je vám to povědomé? Nejste sama, a právě proto je tu tenhle článek. Mrkněte, jaké oblečení je slušivé, pohodlné a ideální do horkého počasí.

 

V létě je kombinace pohodlí a hezkého outfitu poměrně těžká řehole. Ať už vás čeká pobyt na chatě, toulky v cizích městech, nebo třeba slunná Mallorca, určitě se budete chtít cítit dobře. Co si tedy zabalit, abyste nezaplnila příliš místa v kufru, ale přitom zůstala šik?


Jednotná záchrana od vzdušných overalů

V létě je overal jednoznačně tou nejlepší volbou. Většina jich má totiž tkaničky v pase a stahovací ramínka, takže si můžete dovolit o něco větší kousek, který bude příjemně profukovat a nebude vás nikde tlačit. Variabilita designů a střihů je také výhodou. Dává tak prostor sportovnímu stylu s teniskami na den, ale i elegantnějším kouskům na romantickou večeři. Ty s dlouhými nohavicemi se skvěle hodí k sáčku a třeba slušivému klobouku.

 

Culottes aneb tyhle kalhoty vás neupečou zaživa

Není vám příjemné mít odhalené nohy v kraťáskách? Culottes vám pak nesmí chybět v šatníku. Tyhle volné kalhoty do pasu mají celou řadu přídavných jmen: pohodlné, slušivé, vzdušné a moderní. Stačí k nim obyčejné tričko nebo tílko bez potisku a skvostný outfit je na světě. A když se večer ochladí, parádně k nim sedne lehký svetřík i dlouhý, pohodlný cardigan.

 

Elegantní paráda dlouhá až na zem

Ještě více větrání v horkých letních dnech poskytují rozhodně šaty a sukně. Jenže mít pořád na pozoru, jestli někde něco nevykukuje, je otrava. To vyřeší kousky s délkou až na zem/po kotníky. Nepřijdete o vzdušnost, ale přitom si nebudete muset nic hlídat. Co do materiálů, raději sahejte po kouscích s vyšším obsahem bavlny, ať se z vašeho slušivého oblečku nestane nakonec skleník.

 

Bez kola o kole: už jste poznala kouzlo Bike Shorts?

Napůl kalhoty, napůl kraťasy. Končí nad koleny a nosí se nejčastěji z elastického materiálu, který krásně obepne postavu. Navíc pozvednou zadeček a drží v pase jako přibité. Takže žádné popotahování, ale ani knoflík na prasknutí po vydatném obědě. S volnou košilí nebo tílkem a teniskami či sportovními sandály budete v tomhle za hvězdu všude.

 

P.S.: Všechny tyhle kousky sluší každému typu postavy. Stačí najít správný materiál a vzor, který bude lichotit právě vám a vaší osobnosti. Koneckonců… právě tu chceme v módě dát trochu na odiv. Tak ji ukažte světu se vší parádou.