Nákup podprsenek se aktuálně může stát malou loterií. S tímto jednoduchým návodem se trefíte i bez zkoušení.

braletka-03
                                                                                                     
                                                       foto: Shutterstock


Bralettky. Od klasických kosticových vyztužených podprsenek se na první pohled liší. Proto ani k jejich výběru nelze přistupovat stejně. Ostatně, rozdílné číslování obou typů podprsenek vám to ani nedovolí. Jak na to, aby vše sedělo tak, jak má? Při výběru bralettky si připravte míry a dejte na doporučení výrobce.

 

Sortiment je dnes již dostatečně široký a rozmanitý, abychom hned na úvod mohli pohřbít mýtus, že bralettky se hodí jen pro malá prsa. Ženy s drobnějšími prsy mají opravdu výběr jednodušší a nemusí se tolik obávat chybného výběru bez zkoušení, ale ani dámy s většími prsy se nemusí online nákupu vyhýbat. Stačí se jen dobře připravit a vzít v potaz také střih dané podprsenky.

Abyste nebyla svým nákupem zklamaná, položte si tři otázky, které vás přiblíží k uspokojivému výběru.

 

braletka-01  
                                                                                                                                                    foto: Shutterstock

 

 

1. Jaké máte míry?

„I u nákupu bralettky je dobré, aby žena znala své míry. Nejsou ale tak stěžejní, protože se bralettka díky absenci kostic a pružnějším materiálům dokáže lépe přizpůsobit,“ říká Andrea Kopalová, z Paon. Obecná rada zní, že vám pravděpodobně bude sedět stejná velikost, v níž si kupujete košile a topy, ale nemusí to být vždy pravda. Záleží na pružnosti dané bralettky, typu zapínání i tvaru vašich prsou. Proto si raději zapište obě své míry a porovnejte je s tabulkou, kterou každý prodejce spodního prádla nabízí.

 

2. Co očekáváte?

Některá žena nosí bralettku namísto klasické kosticové podprsenky a žádá po ní dostatečnou oporu, jiná chce jen něžný kousek spodního prádla, ve kterém se chce blýsknout. „Určení priorit je velmi důležité. Některé bralettky přímo nabízí vyšší stupeň opory, protože jsou z pevnějších materiálů a střih se zátěží počítá. Jiné bývají jen z jemného tylu či krajky, ty se hodí spíše pro malá prsa nebo jen na romantické rande,“ doporučuje Andrea Kopalová.

  braletka-02
                                                                                                                                                    foto: Shutterstock

 

3. Jaký má bralettka střih?

Nejdůležitější bod tvoří již zmiňovaný střih. Z pohledu velikosti si bralettku vybere téměř každá žena. A kdyby ne, lokální značky rády ušijí prádlo na míru. Jenže jen to, že velikost odpovídá mírám, nezaručí, že budete s výsledkem spokojená. „Žena, která má prsa posazená dál od sebe, by měla zkusit překřížený střih, který prsa krásně přitáhne a vykouzlí plný dekolt,“ radí Andrea Kopalová. Ženy s menším hrudníkem mohou vyzkoušet průsvitné tylové trojúhelníčky. Majitelky větší velikosti by se měly dívat po pevnějších bralettkách z bavlny či bambusu s širšími ramínky a gumou, která jim poskytne dostatečnou oporu.

 

Kde sehnat dokonalou bralettku podle vašich představ?

Inspirujte se v naší fotogalerii:

Galerie: Bralettky
Anine Bing Astratex Calvin Klein DKNY Free People, aboutyou.cz H&M Lindex Tommy Hilfiger Triumph Victoria's Secret PAON