Jóga je součástí vašeho každodenního života? Pak se jistě neobejdete bez dokonalé podložky na cvičení. Podle čeho ji vybrat?

jogamatky-uvod
                                                                                                                                                        
foto: Shutterstock


Jóga  - to je i životní styl. Pravidelným cvičením děláte dobrý skutek nejen pro své tělo, ale také mysl. Praktikovat jógu můžete kdekoliv,  k tomu je však potřeba vybrat si ty správné pomůcky. V pestré nabídce jógamatek může být někdy obtížné se zorientovat a vybrat si tu nejlepší. Prozradíme vám, na co byste se měli při svém výběru zaměřit. 

 

V hlavní roli materiál

Existují různé povrchy jógových podložek. Zpravidla můžete vybírat mezi hladšími a hrubšími povrchy. “Pokud se chystáte na venkovní lekci jógy, doporučila bych jutovou podložku se skvělou přilnavostí. Je elastická a neklouže. Navíc se hodí nejen na jógu a pilates, ale také na různá kardio cvičení či strečink,” vysvětluje Alžběta Václavů, ředitelka značky Kinoko na pražském Strossmayerově náměstí. 

 

“Pokud si rádi dáváte více do těla, sáhněte po protiskluzové podložce z přírodního kaučuku. Je přizpůsobena náročnějšímu cvičení a bude vám oporou. Pravidelnou cvičební praxí se navíc vlastnosti podložky stále zlepšují, stejně jako vaše kondice,” dodává s úsměvem Alžběta Václavů. 

 

jogamatky-kinoko  
                                                                                                                                    Kinoko | foto: Unsplash

 

Správná péče

Po cvičení otřete pot suchým hadříkem a umístěte jógovou podložku na chladné a suché místo. “Jednou týdně doporučujeme očistit podložku vodou a jemným mýdlem, aby byla chráněna proti bakteriím a zápachu,” říká Veronika Součková, vedoucí prodejny KINOKO. Správná péče totiž prodlužuje životnost podložky. Máte-li pocit, že je vaše podložka stále nepříjemně cítit, pověste ji ven na slunce. Čerstvý vzduch a sluneční paprsky dokáží zázraky. Na trhu už ale naleznete i podložky, které umožňují praní v pračce, aniž by to poškodilo jejich funkčnost.

 

  jogamatky-joggys
                                                                                                                                              Joggys | foto: Jogastore.cz


Hravý design
Protáhnout si tělo na stylové jógamatce, která vás baví nejen svojí funkčností, ale také designem, je výhra. Vybrat si můžete z pestré škály barev a vzorů. Sport má být radost a díky těm správným doplňkům na sebe motivace nenechá dlouho čekat. Navíc se nemusíte ohlížet po zahraniční produkci, kvalitní jogínskou výbavu totiž nabízí i ryze české značky, vedle zmíněné Kinoko třeba Yoggys, která sází i na vysoce estetický styl a líbivé barevné zpracování kompletních setů pro cvičení.