Máme pro vás 3 jednoduché tipy!

seo-alza-pohyb-uvod
                                                                                                                           
                            foto: FreePik.com


Jste unavení, nic vás nebaví a ze všeho nejraději se jen tak bezmyšlenkovitě povalujete? Nezoufejte! Máme pro vás tři tipy, které vás zaručeně zvednou ze židle.

 

 

Kvalitní strava

Je třeba mít na mysli, že to, co jíme, má na nás obrovský vliv. Snídaně je základ celého dne. Tady to vše začíná. Vybírat můžeme dle libosti. Někdo raději lehkou snídani v podobě celozrnného pečiva s plátkem kvalitního sýra a zeleninou, jiný dá přednost ovesné kaši se šťavnatým ovocem. Ať tak či tak, ze snídaně čerpáme celé dopoledne a ošidit ji se nevyplácí.

Následovat by měla svačina. Může mít podobu bílého jogurtu či ovoce. Když máme naspěch, můžeme sáhnout i po proteinové tyčince, která nás dostatečně zasytí a dodá nám tolik potřebnou energii, abychom vydrželi do oběda. Hlavní chod může být vydatnější. Výběr je velký. Měli bychom dbát především na kvalitu surovin. Když vaříme sami, není problém si kvalitní suroviny obstarat, těžší je to v případě objednávek v restauracích. Zde platí pravidlo důkladně si prostudovat jídelníček a nebát se zeptat, z čeho jsou pokrmy připravovány. V dnešní době není od věci kouknout se také na hodnocení zákazníků, kteří se v restauraci již stravovali. To nám může výrazně ulehčit výběr té pravé.

Odpoledne bychom měli zvládnout ještě jednu svačinku a opomenout bychom neměli ani večeři. Ať teplá či studená, podávat by se měla nejpozději hodinu před spánkem, abychom ji zvládli dostatečně strávit a měli pak klidné spaní.

 

  seo-alza-pohyb-dovnitr
                                                                                                                                                          foto: Freepik.com


Pravidelný pohyb

Pohyb hraje v našem životě nezastupitelnou roli. Nemusí se přitom jednat o olympijské výkony. Stačí zařadit do našeho denního programu svižnou procházku po okolí a člověku to okamžitě zvedne náladu. Pokud je možnost projít se či proběhnout v přírodě, tím lépe. Pozitivní energie na sebe nenechá dlouho čekat.

 

 

Úklid mysli i domova

Aby se cítil člověk fit, musí dbát na své duševní zdraví. Je dobré se alespoň jednou za den zastavit a utřídit si myšlenky. Nejlépe se na to hodí večerní chvíle, kdy je možné zrekapitulovat si celý den, připomenout si, co se nám povedlo, popř. co bychom naopak mohli udělat příště lépe. Následující dny se pak můžeme s novou dávkou energie vrhnout na další výzvy. V případě úklidu domova stačí nasadit jednorázové rukavice a pustit se do úklidu. Rozhodně ale nedoporučujeme sáhodlouhé pulírování domácnosti, které odneseme bolestmi za krkem. Každá chytrá hospodyňka ví, že základním pravidlem rychlého úklidu je, aby měla každá věc své místo. Pak už stačí jen pár kvalitních prostředků, s kterými jde práce od ruky. Není nad to, cítit se doma dobře.