Jak si na internetu vybrat oblečení, které vám padne jako ulité?

sirka-seo
                                                                                                                                                foto: unsplash.com

 

Nakupování oblečení online má rozhodně své výhody. Žádné fronty, běhání po obchodech ani nelichotivá zrcadla ve zkušební kabince. Někdy však můžete při výběru šlápnout pěkně vedle. A zatímco v obchodě to zjistíte hned během zkoušení, při nákupech online až po zaplacení a doručení objednávky. Že se vám to děje více než často? Přečtěte si naše tipy, jak si na internetu vybrat oblečení, které vám padne jako ulité.

 

Naučte se číst v tabulce velikostí

Ne všechny značky a obchody používají stejné číslování. Někdy jsou rozdíly sotva znatelné, jindy se ale může stát, že velikost M odpovídá spíše L a naopak. Vezměte si k ruce krejčovský metr a do poznámek si zapište svou výšku, délku rukávů a nohavic, obvod nejširší části hrudníku, boků a pasu. Před samotným výběrem oblečení porovnejte údaje v tabulce velikostí s vašimi mírami. Ušetříte si tak čas s vrácením zboží a čekáním, až vám obchodník zašle peníze na bankovní účet zpět.

 

Vyznejte se v materiálech

Na dotek nepříjemná látka udělá i z nádherného oblečení nenositelný kousek. A protože na e-shopu si nemůžete vybrané oblečení vyzkoušet na vlastní kůži, je dobré mít alespoň základní přehled o vlastnostech jednotlivých materiálů. Projděte svůj šatník a vyberte kousky, které máte nejraději, i ty, co jsou vám nepohodlné. Podívejte se na jejich materiálové složení. Možná tak zjistíte, že nejlépe vám sedí trička z bavlny a šaty máte zase jen z elastanu.

 

Přečtěte si zkušenosti ostatních

Čím dál více e-shopů má v detailu produktu kromě popisku a parametrů také sekci se zákaznickými recenzemi. Ať se vám vybraný kousek líbí sebevíc, neukvapujte se a pročtěte si pár názorů ostatních. Všímejte si zejména komentářů, které se týkají velikosti, kvality materiálu nebo odstínu oblečení.

 

Zjistěte si předem podmínky vrácení

I když budete postupovat podle našich tipů, po rozbalení balíčku může někdy přijít zklamání. Buďte na tuto možnost připraveni a před dokončením objednávky se seznamte s podmínkami pro vrácení zboží. Zjistěte, jaká je lhůta pro jeho výměnu, jak je to s vrácením peněz i poplatkem za dopravu.

 

Neukvapujte se

Přestože nákupy online umí ušetřit spoustu času, vyplatí se u nich přemýšlet dvojnásob a vyvarovat se tak unáhlených rozhodnutí. Naštěstí některé e-shopy nabízejí možnost zarezervovat si zboží v košíku na několik hodin či do druhého dne. Možná pak dojdete k závěru, že ty lodičky, po kterých jste ještě včera prahla, vlastně zase tolik nepotřebujete.