Návykové sušenky, po kterých se jen zapráší

uvodni


Pokémoni jsou zpět a dobývají nejen virtuální svět, ale i ten sušenkový. Zapojte děti do pečení sladkých Pokéballů a roztomilých potvůrek z oblíbené pohádky a zažijete spoustu zábavy i v reálném světě! Při troše fantazie pak můžete vymyslet sušenkovou hru „na schovku“ à la Pokemon Go.   


Ingredience:
100 g Hery máslová příchuť, 1 vejce, 150 g cukru moučka, 250 g hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, žluté potravinářské barvivo, červená a černá potravinářská fixa, modré lentilky

 

Postup:  
Měkkou Heru smíchejte s vejcem a cukrem. Mouku promíchejte s práškem do pečiva. Obě části těsta smíchejte a vypracujte těsto. To rozdělte na dvě části.  Jednu nechte neobarvenou a druhou část obarvěte žlutou gelovou barvou.  Obě barvy těsta dejte na hodinu odpočinou do lednice.  Těsto rozválejte a sklenicí vykrajujte kolečka. Žlutá kolečka nechte jen tak, do světlých vtlačte do středu modrou lentilku.  Dejte na plech vyložený pečícím papírem a pečeme při teplotě 170 °C, 10 minut.  Kolečka nechte vychladnout na mřížce.  Úplně studené sušenky dozdobte podle fotografií, ve stylu Pokémonů.


Galerie: Pokémoni
Připravte si ingredience. Vypracujte těsto a rozdělte ho na dvě části. Do jedné části přidejte barvivo. Vytvarujte z těsta kolečka. Položte kolečka na plech. Nechte je úplně vychladnout. Pokébally pečte s modrou lentilkou. Namalujte xichtíky Pokémonů a Pokébally.