Máte jinou velikost přes prsa než přes boky? Aby vše perfektně sedělo, zkuste sloučit různé rozměry v rámci jednoho střihu. Ukážeme, jak na to!

 

sirka-kombinace-velikosti

 

 

sirka-kombinace-velikosti-1

 

Zvolený střih vykopírujeme s liniemi všech velikostí. Změříme horní obvod, obvod pasu a obvod boků a naměřené hodnoty porovnáme s údaji v tabulce měr (viz níže). Správná je ta velikost, která se co nejvíce blíží vašim rozměrům. Na linie velikostí na rozloženém střihu vyznačíme svoje rozměry (šaty, plášť a kabátek: hrudník, pas a boky. Sukně s vysokým pasem: pas a boky).

 

sirka-kombinace-velikosti-2

 

Vyznačené body spojíme, nejlépe pomocí krejčovského příložníku. Dbáme na to, aby nové linie probíhaly pozvolna a přecházely plynule do původních linií. Nesmí vzniknout žádné zuby!

 

sirka-kombinace-velikosti-3

 

Nyní můžeme střihový díl vystřihnout. Pokud si chcete být zcela jistá, že model správně padne, doporučujeme u drahých materiálů ušít nejprve zkušební model z levné látky. Podle něj pak můžete střihy případně upravit. Upozornění: Pokud má model rukávy, řídíme se při vykopírování střihového dílu rukávu horním obvodem!

 

sirka-tabulka-mer

 

ILUSTRACE. Efer Hebenstreit/agentazur.com