inspirované oblíbenými postavičkami 

superman-batman

 

Připravte pro své ratolesti sladké překvapení ke dni dětí v podobě jejich oblíbené pohádkové postavy! Frčí u vás rozkošní žluťásci s modrými kalhotami, skvělá parťačka Micky Mouse, naštvaní ptáci, načančané princezny nebo spíše akční hrdinové jako jsou Batman a Superman?  

 

 

BATMAN VS. SUPERMAN (cupcakes s citronovým krémem) 

12 porcí

Těsto: 250 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť, 250 g cukru krupice, 4 velká vejce, 250 g hladké mouky, 1 lžička prášku do pečiva, špetka soli, černé a modré potravinářské barvivo 

Krém: 250 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť, 4 bílky, špetka soli, 1 lžíce citronové šťávy, červené a žluté potravinářské barvivo


postup   

Postup: 

Na těsto vyšlehejte rostlinný tuk Hera s vejci a cukrem do hladké směsi. Prosátou m ouku smíchejte s práškem do pečiva a špetkou soli a přidejte do ušlehané směsi. Důkladně promíchejte, aby v těstu nebyly žádné hrudky a poté rozdělte na dvě části.  Jednu část obarvěte černým a druhou část modrým potravinářským barvivem. Barviva budete potřebovat větší množství, aby byly barvy dostatečně syté. 

Připravte si formu na cupcaky a vyložte ji bílými papírovými košíčky. Uvedené množství těsta vyjde na 6 modrých a 6 černých košíčků.  Pečte na 180 stupňů 15 až 20 minut. Upečené základy nechte úplně vychladnout a mezitím si připravte bílkový krém.   

Bílky smíchejte s cukrem, špetkou soli a zahřívejte ve vodní lázni. Voda se nesmí vařit, aby se bílky nesrazily, proto ji udržujte těsně pod bodem varu. Míchejte metličkou, dokud se cukr nerozpustí. Poté sundejte z tepla, přidejte lžíci citronové šťávy a promíchejte.    

Směs z bílků vložte do mísy a ušlehejte sníh, do kterého po částech zašlehávejte Heru. Poté šlehejte přibližně 5 minut. Hmota je zpočátku řidší, ale postupně zhoustne. 

Hotový krém rozdělte na dvě části a do každé použijte jinou barvu – žlutou a červenou. Žlutý krém naneste zdobičkou na černé základy, červený na modré. 

Nakonec si z papíru vyrobte obaly na košíčky i zapichovátka s logy akčních hrdinů, která lze dohledat na internetu a vytisknout. 

 

 

MINNIE (kakaové cupcakes s vanilkovým krémem)

Zdobení: Krém obarvěte pomocí červeného a žlutého potravinářského barviva, s pomocí zdobičky ho naneste na dortík a dozdobte stříbrnými cukrářskými perličkami. Z červeného a bílého marcipánu vytvořte puntíkované mašle, z černého pak ouška. 

Celý recept ZDE


minnie2

 

 

MIMONI (brownies cupcakes s vanilkovým krémem)

Zdobení: Krém obarvěte modrým potravinářským barvivem a dozdobte žlutými cukrářskými perličkami. Některé z cupcaků dozdobte pomocí marcipánu tak, aby představovaly tváře Mimoňů. 

Celý recept ZDE

 

mimoni

 

 

PRINCEZNY (ořechové cupcakes s vanilkovým krémem)

Zdobení: Krém rozdělte na dvě části a každou obarvěte jinou barvou potravinářského barviva. Dozdobte pomocí cukrářských perliček a mašliček. Zdatnější cukrářky mohou vytvořit vlastní ozdoby z barevného marcipánu ve tvaru princeznovských šatiček a motýlků.

Celý recept ZDE


princezny

 

 

ANGRY BIRDS (pomerančové cupcakes s pomerančovým krémem)

Zdobení: Krém obarvěte pomocí modrého potravinářského barviva a ozdobte jím část upečených cupcakes. Dozdobte pomocí stříbrných cukrářských perliček. Do každého cupcaku dozdobeného krémem můžete také zapíchat špejle s obrázky Angry birds. Některé z cupcaků dozdobte pomocí marcipánu tak, aby představovaly tváře Angry birds. 

Celý recept ZDE


angry2