Letní kousky k vodě potřebují šetrné zacházení. 

sirka-pece-o-plavky-urbanstore

Plavky O‘Neill Pw, cena od 712 Kč, Urbanstore.cz

 

Ať už si letošní model k moři nebo rybníku vyberete jakýkoliv, vaše plavky vyžadují správnou péči. Jen tak vám mohou dělat radost i v příštích letech. Jak udržet své plavky v nejlepší kondici co nejdéle?


Zachování barev

Na začátku nové plavky hýří barvami, ale jak zachovat jejich stabilitu i na konci sezóny? Než si plavky poprvé obléknete a vnoříte se do vody, vymáchejte je ještě před tím v octové lázni. Do vlažné vody přidejte lžíci jablečného octa. Tato procedura se postará o stálost barev.

 

Pozor na chlor

Chlor v bazénu ale i sůl z moře nebo nečistoty z rybníka mohou na vašich plavkách postupně napáchat velkou škodu. Proto je po příchodu domů důkladně promáchejte v čisté vlažné vodě a nechte dobře vyschnout.

 

Hygiena na jedničku

Také mokré plavky přepravujete po koupání srolované v ručníku nebo sáčku, abyste si nic nezamokřili? Pokud jde jen o samotný rychlý transport, nic se neděje. Ale mokru a teplu se množí bakterie. Nehledě na to, že na plavky, ponechané v takovém stavu, negativně působí i zbytky vody, ve které jste se koupali.

 

sirka-plavky-strih

 

Neperte v pračce

Letní modely z plavkoviny by neměly nikdy doputovat až do pračky nebo sušičky, aby nedocházelo k poškozování vláken. Perte je tedy jen ručně a pak lehce vyždímejte. Také sluníčko plavkám nedělá dobře – ostré slunce způsobuje blednutí barev.

 

Plavky nemilují teplo

Pokud jste si zvykli chodit v plavkách třeba do sauny nebo páry, zbystřete. Příliš vysoké teploty totiž poškozují materiály i lepené švy. Navíc mokro a teplo burcuje bakterie ukryté v plavkách k množení.

 

sirka-strih-bikini-strih