Jak si mezi modely z nejnovějšího speciálu Burda Plus vybrat ty, které budou odpovídat vašim proporcím?

sirka-pruvodce-figury
                                                                             
                                                                     ilustrace: Antonia Bergman


Chcete-li zdůraznit své přednosti a zároveň potlačit domnělé nedostatky postavy, pak jsou správně zvolené střihy alfou a omegou úspěchu. 

 

Každá – skutečně každá – žena může vypadat skvěle, jestliže zvolí správný outfit. Samotná váha přitom nehraje žádnou roli. Mnohem důležitější jsou jednotlivé proporce těla, ty totiž většinou zůstávají v průběhu života stejné, a nezáleží na tom, jestli jste zrovna nějaké to kilo přibrala nebo zhubla. I přesto, že jste velkou milovnicí trendů a toužíte si do svého šatníku pořídit nejeden vyloženě must-have kousek, vždy byste měla brát v potaz vlastní křivky.

 

sirka-pruvodce-figury-01

 

Nabízíme vám podrobný přehled všech základních typů postavy. Přirozeně však nezapomínejte na to, že vaše tělo je originál, jenž nemusí popisu stoprocentně odpovídat. Berte jej tedy jen jako praktickou orientační pomůcku

 

X – SILUETA


sirka-pruvodce-figury-x  

Tento typ připomíná tvarem klasické přesýpací hodiny – má podobný obvod hrudníku a boků a současně poměrně úzký pas. Bez problémů vám sedne mnoho různých looků. Vyvarujte se však širokých pásků nebo střihů, které jsou příliš volné v oblasti břicha. 


V – SILUETA


sirka-pruvodce-figury-v  

Postava vyznačující se výraznými rameny, jež jsou přinejmenším o 5 % širší než boky, a spíše plnějšími ňadry. Nebojte se zdůraznit úzký pas a štíhlé nohy nápadnými kalhotami a sukněmi. Horní partie zkuste spíše upozadit, a to po střihové i barevné stránce. 

 

A – SILUETA

 

sirka-pruvodce-figury-a

 

Objemnější boky, které bývají přibližně o 5 % širší než ramena, doprovázejí zpravidla pěkné, štíhlé nohy a lýtka, úzká ramena a paže, stejně jako ploché bříško. Zaměřte se na horní část těla – tu je potřeba podtrhnout hlubokými výstřihy nebo zářivými odstíny.  


 

H – SILUETA


sirka-pruvodce-figury-h


Ramena, pas i boky bývají téměř shodně široké, což na první pohled působí více sportovně než žensky. Lichotit vám budou puristické, nezúžené rovné střihy, především přiléhavé kalhoty či bundičky a také spolehlivá kombinace tón v tónu


O – SILUETA


sirka-pruvodce-figury-o


Zakulacená středová část těla upoutá plným dekoltem i větším bříškem. Kontrastem k tomu bývají v mnoha případech štíhlé nohy. Chybu neuděláte, vsadíte-li na tuniky a volnější halenky. Vaši figuru opticky protáhnou hlavně prodloužené svršky. Přehled všech modelů z aktuálního speciálu Burda Plus 1/2021 najdete ZDE.