Zimní pravidla pro krásné vlasy. Ochrání je těchto pět jednoduchých pravidel.

vlasyzima-uvod
                                                                                                             
                                      foto: Shutterstock


Vaše vlasy jistě potřebují speciální péči v každém ročním období. Aktuální p řechody ze zimy do tepla, suchý vzduch, vítr, mráz, nošení čepice, to vše je ale nyní vystavuje extrémní zkoušce. Jaká jsou základní pravidla správné a citlivé péče o vlasy v zimních měsících?

 

Noste klobouk 

Noste klobouk, čepici, nebo aspoň šál! Zimními doplňky vlasy ochráníte před nízkými teplotami, větrem a deštěm. Nejdůležitější je v těchto chladných měsících dbát na to, aby se příliš nevysušily. Suché vlasy jsou totiž náchylnější k poškození a mohou se i lámat. Proto používejte suchý olej, který používejte klidně během dne. Vlasům tak okamžitě dodáte potřebnou hydrataci a lesk.

Tip : Vybírejte klobouk nebo čepici se saténovou či hedvábnou podšívkou. Stejný trik se doporučuje i na spaní, Díky polštáři s hedvábným povlakem nebudou vlasy nepříjemně elektrizovat.

 

Obměňte obvyklé přípravky

V zimě dejte přednost hydratačním přípravkům, které vlasům dodají potřebnou vláhu. Do svého arzenálu zařaďte kromě oleje na vlasy, který vtírejte jen do konečků, také kondicionér. Jednou týdně si udělejte čas na masku. Čím sušší vlasy máte, tím více hydratace potřebují. Týká se to zejména těch odbarvených, poškozených, ale také vlnitých či kudrnatých. 

 

Pečujte o pokožku hlavy

Péči si zaslouží i pokožka hlavy, která bývá suchá a dokonce i svědivá. Dopřejte jí olejovou masáž. Kokosový, mandlový či arganový olej jemně vmasírujte, spláchněte a pak použijte šampón a kondicionér. Jelikož se pokožka hlavy nyní nepotí tolik jako v létě, myjte si vlasy zhruba po dvou až třech dnech. Na oplachování používejte jen vlažnou vodu, na závěr dokonce studenou.

 

Stop kulmám i žehličkám na vlasy

Kulmy, žehličky a fény si zkuste odepřít, případně je použijte jen pro speciální příležitosti. Zejména v případě jemných vlasů se neduhy spíše znásobí. Ideální je nechat vlasy přirozeně uschnout a nezatěžovat je horkým vzduchem.

 

Dopřejte si pravidelný střih 

V zimě jsou vlasy náchylnější k třepení, pravidelné zastřižení konečků jim jen prospěje. Pokud máte delší sestřih, schovejte konečky do drdůlku či je zapleťte a konečky tak ochráníte.

 

Galerie: Péče o vlasy v zimě
Vyživující šampon Hydratační kondicionér Obnovující sérum Obnovující olej Obnovující maska Rekonstrukční šampón Vyživující balzám Šetrný kartáč na vlasy