Malé ozdobné detaily s minimem úsilí pro velký účinek 

uvod

 

Pruhované pružné lemy typické pro sportovní módu se nezdráhají vetřít také do světa elegance, a to klidně i v nezvyklých barvách!

 

Materiál Halenka (H&M), lem (Cuff Me od firmy Hamburgerliebe, prodává Albstoffe), příze (Gütermann), krejčovský metr, nůžky, špendlíky (vše Prym)

1. krok Nejprve změřte obvod zápěstí (tady 15,5 cm). 

2. krok Poté odstřihněte dva lemy: Délka lemů musí odpovídat obvodu zápěstí plus navíc přidejte 2 cm na šev (tady je celková délka lemu 17,5 cm). 

 

1

 

3. krok Z rukávů halenky odstřihněte lemy. Odstřihnout můžete buď celý lem, nebo – jako u této halenky – pouze polovinu lemů, díky čemuž později vzniknou nabírané rukávy.  

4. krok Oba lemy složte lícem k líci na polovinu a boční švy začistěte overlockem. Pozor: Špendlíky zapíchněte do lemu tak, aby při šití nepřekážely noži šicího stroje.

 

2

 

5. krok Lem rozdělte pomocí špendlíků na 4 stejné úseky. Nejprve lem složte podél bočního švu a zapíchněte špendlíky, potom lem opět složte a obě strany označte.

6. krok Záložku na rukávech halenky rozdělte rovněž na 4 úseky a lemy přišpendlete lícem k líci na 4 označená místa, při špendlení lemy rovnoměrně napínejte. 

7. krok Lemy přišijte na šicím stroji, při šití lemy napínejte. Okraje švů začistěte overlockovým stehem. 

 

3

 

Foto: Bodo Rickassel, Jan Schmiedel