Jak ozdobit rukávy trička třpytivými pajetkami? Návod krok za krokem! 

uvod


Staňte se hvězdou každé párty v modelu vylepšeném pajetkami, co oslní při tanečních kreacích, ale i při popíjení drinku na baru!


Materiál Pajetková látka, tričko (H&M), párací nožík, příze (Gütermann), špendlíky, jehla na ruční šití, pravítko, křídová tužka, nůžky, šídlo (vše Prym)

 

material


1. krok Tričko obraťte rubem ven a oba rukávy opatrně odpárejte. Pak rozpárejte švy rukávů. 

2. krok Odpárané rukávy pečlivě vyžehlete a křídou si označte pravou a levou stranu, abyste rukávy později správně vsadila do průramků. 

3. krok Oba rukávy přišpendlete na rubovou stranu pajetkové látky. Dbejte na to, aby se směr vlákna na obou látkách shodoval.

 

  foto1

 

4. krok Z pajetkové látky vystřihněte oba rukávy bez švových přídavků. Na stříhání použijte jiné nůžky, abyste si krejčovské nůžky stříhaním pajetek neotupila. 

5. krok Pajetky po obvodu dílů opatrně odpárejte pomocí páracího nožíku a šídla: na záložce v šíři asi 2 cm, na rukávovém
švu a hlavici v šíři asi 0,5 – 1 cm. Konce nití zauzlujte, aby se neuvolňovaly i další pajetky. 

6. krok Pajetkové rukávy složte vždy lícem k líci a sešijte rukávové švy. Ty spolu se spodním okrajem pak případně začistěte overlockem. 

 

foto2

 

7. krok Na rukávové švy přišijte v ruce jednotlivé pajetky, aby na rukávech nezůstaly mezery bez pajetek.  

8. krok Záložky přehněte do rubu a v ruce přišijte. Na prázdná místa u záložky přišijte rovněž jednotlivé pajetky. 

9. krok Oba rukávy všijte do průramků trička. Průramky můžete ještě začistit overlockem a na rukávy přišít v ruce jednotlivé pajetky. 

 

foto3  


Foto: Bodo Rickassel a Jan Schmiedel