Okouzlující variabilní model jen ze spodního dílu bikin a kusu látky 

uvod

Foto: Magnus Lechner, Jan Schmiedel


Maximálně stylový kousek s minimem úsilí má jedinečnou schopnost podpořit váš sex-appeal a ovlivnit tak zákon přitažlivosti, navíc nabízí hned několik variant nošení.

 

Základ je vždy stejný, a to spodní díl bikin s vysokým pasem a dva pruhy látky přišité k jeho přednímu okraji. Pak ovšem nastává chvíle pro vaši kreativitu, kdy si sama zvolíte, jak budete model nosit, a podle toho přišijete druhý konec pruhů. Přes jedno rameno, za krk, s překříženými ramínky nebo snad s hlubokým výstřihem? 

 

Materiál

Spodní díl bikin s vysokým pasem (Bonprix), látka na plavky s vláknem Lycra (Eurojersey), pravítko, krejčovský metr, křída, špendlíky, nůžky, nitě

 

material  

 

1. krok

Na spodní díl bikin vyznačte přední střed. Pod gumou změřte vzdálenost od předního středu k bočnímu švu.

 

1  

 

2. krok

Na žerzej vyznačte čtyři pruhy (polovina rozměru z 1. kroku x 150 cm) a vystřihněte.

 

2  

 

3. krok

Vždy dva pruhy sešpendlete na podélných okrajích.

 

3  

 

4. krok

Podélné okraje sešijte overlockovým stehem. Pokud nevlastníte stroj s overlockem, sešijte okraje obnitkovacím stehem a při šití je napínejte.

 

4  

 

5. krok

Hotové pruhy přišpendlete lícem k líci na přední díl bikin: začněte na předním středu a pokračujte k bočnímu švu, bikiny a pruhy při špendlení napínejte.

 

5    

6. krok

Ramínka přišijte drobným obnitkovacím stehem (díly při šití napínejte). Tip: Žerzej s vláknem Lycra nemusíte začišťovat, protože se netřepí.

 

6