Slušivý doplněk z černého saténu dovede k dokonalosti každý outfit. Osm kroků, jak ho zhotovit. 

sirka-plastron-1

 

Bílá halenka a černý plastron - to je až vražedná kombinace, která upoutá na první pohled. Jak tento doplněk vytvořit? 

 

PŘÍPRAVA A POSTUP: 

MATERIÁL: Saténová stuha šíře 2,5 cm: 5,2m, nit, špenlíky, měřítko, krejčovský metr, nůžky, křída, guma šíře 7 mm: ai 0,45 m, zapínání (například od podprsenky, 7 mm), pravítko (vše Prym), šablona (ke stažení ZDE).
1. KROK: Podle šablony nastříhejte proužky dlouhé 1x 48 cm, 2x 28 cm, 2x 32 cm, 2x 36 cm, 2x 40 cm, 2x 44 cm a 2x 52 cm, přeložte je na polovinu a přežehlete. První proužek (14 cm) přišpendlete podle šablony na prostřední díl (24 cm) a drobným stehem přišijte.
2. KROK: Na protilehlé straně přišpendlete podle šablony druhý na polovinu přehnutý proužek (14 cm) a přišijte ho na šířku patky. Nesešité konce proužku se nacházejí vždy na prostředním dílu. 

 

sirka-plastron-2

 

3. KROK: Oba konce proužku položte lícem k líci k sobě a konce úhlopříčně sestehujte. 
4. KROK: Vzniklé růžky rozžehlete a přišpendlete přes konce proužku nacházející se vespod. 
5. KROK: Přišijte další na polovinu přehnutý proužek (16 cm). S dalšími proužky pokračujte dále po délce směrem nahoru stejně jako u kroků 2 - 4 (začíná se vždy vlevo).

 

sirka-plastron-3

 

6. KROK: Poslední dva proužky (26 cm) položte nahoře okolo okraje prostředního dílu a přišijte. 
7. KROK: Na závěr plastron jednou prošijte uprostřed po celé délce (takto budou všechny jednotlivé smyčky uprostřed zafixovány).
8. KROK: Gumu přišijte na zadní straně uprostřed. Na jednom konci gumy vytvořte malé poutko. Na druhý konec připevněte posuvné zapínání (pro variabilní šířku límce) a háček. 

 

sirka-plastron-4

 

Foto: Jan Schmiedel Produkce: Catharina Hader