Plastovým taškám pomale odzvonilo, dejte přednost té látkové! 

0


JAK UŠÍT NÁKUPNÍ TAŠKU 

MATERIÁL  Nylonové látky (Fabric House), šňůrka, nitě (Gütermann), zarážky na šňůrku, špendlíky, křídová tužka, měřítko, nůžky, krejčovský metr (vše Prym), klipsy, pravítko

1. KROK  Díl tašky: šířka 37 cm x výška 44 cm (švové přídavky jsou již zahrnuty). Jeden roh odstřihněte ve výši 17 cm a po obvodu vyznačte švový přídavek v šíři 1,5 cm. Trojúhelník po obvodu švový přídavek v šíři 1,5 cm. 

2. KROK  Vystřihněte 2x díl tašky (bez rohu), 2x ucho (76 x 8 cm), 2x roh z vrchní látky. 

1    

3. KROK  Podélné okraje uch sežehlete v šíři 2 cm ke středu. Potom ucha složte podélně na polovinu (hotová šíře 2 cm). 

4. KROK  Ucha prošijte po obou stranách těsně podél okrajů. 

5. KROK  Ze zelené látky vystřihněte 4x díl 21,6 x 8 cm. Vždy dva díly položte rubem k rubu na sebe a sešijte boční švy v šíři 1 cm. 

2  

6. KROK  Díly obraťte lícem ven a boční švy prošijte těsně v kraji. 

7. KROK  Pruhy sežehlete na polovinu na šíři 4 cm a pomocí klipsů připněte vždy lícem k líci na trojúhelníkový díl. 

8. KROK  Na trojúhelník a zelený tunýlek připněte díly tašky a přišijte je v šíři 1,5 cm. 

3  

9. KROK  Nyní je zelený tunýlek (viditelný v šíři 2,5 cm) všitý v rohu obou dílů tašky. Švy v rubu rozžehlete a jednotlivě začistěte na šicím stroji s overlockem. 

10. KROK  Oba díly tašky sešpendlete rubem k rubu a šev dna sešijte v šíři 0,5 cm. Šev rozžehlete, díly obraťte a z rubu prošijte v šíři 1 cm (zakládaný šev). 

11. KROK  Tento postup opakujte i na obou bočních švech, to znamená, díly sešijte rubem k rubu v šíři 0,5 cm, rozžehlete, obraťte. Díly opět prošijte v šíři 1 cm. 

4

12. KROK  Horní okraj tašky sežehlete 2x v šíři 2 cm do rubu, pomocí klipsů připněte ucha (rubová strana tašky). Ucha umístěte asi 10 cm před boční šev. Tašku po obvodu v kraji prošijte. 

13. KROK  Ucha otočte nahoru a pro lepší stabilitu prošijte konce všech 4 uch těsně v kraji do čtverečku a potom ještě křížem. 

14. KROK  Oba zelené tunýlky prošijte v šíři 1 cm. Do spodního tunýlku (1,5 cm) navlékněte šňůrku, na konce šňůrky navlékněte zarážku a konce zajistěte uzlíky. 

5    

FOTO: BODO RICKASSEL; FOTO POSTUPU: JAN SCHMIEDEL PRODUKCE: CATHARINA HADER