Džínová kabelka s efektním prošíváním se může stát ztělesněním vašeho dávného snu. Ušijte si ji s námi a přizpůsobte ji přesně svým představám!

diy-kabelka-uvod


Barevnost, provedení, detaily. Klasika, která nestárne, přesto neustále budí emoce jako ideální doplněk. Denimová kabelka s efektním prošíváním a dlouhým zlatým řetízkem si díky svému kouzlu našla v redakci pojmenování "modré z nebe" a rozhodně to není náhoda. Jejímu kouzlu totiž hravě podlehnete  také, jen co došijete poslední steh.

 

diy-kabelka-material

MATERIÁL Bio denim (C. Pauli), výztuha Style-Vil Fix (Vlieseline Freudenberg), riflová nit, džínová nit (oboje Gütermann), zlatý řetízek (např. přes Rayher), 2 zlaté patentky (30 mm), 4 zlatá očka s podložkami pro přinýtování (11 mm), zakladač šikmých proužků (18 mm), jehla na ruční šití, krejčovské nůžky, měřítko, pravítko na patchwork, křída, špendlíky (vše Prym), kladívko, kleštičky, krejčovský metr (Burda Style)


Stříháme:

Tip: Kdo by si chtěl zhotovit menší nebo větší taštičku, vykopíruje si jednoduše šablonu v menší, resp. větší velikosti.

Schéma:
Vystřihněte se švovým přídavkem 1 cm po obvodu.
Střihový díl zhotovte buď z papíru, nebo ho zakreslete přímo křídou ve správném směru vlákna na rubovou stranu látky.

Látka I: denim 2x
Látka II: výztuha Style-Vil 1x


Střihové schéma najdete ZDEJak na to:


1. KROK
Na rubovou stranu jednoho denimového dílu nažehlete výztuhu Style-Vil. Poté položte druhý denimový díl na ten první lícem k líci a sešpendlete je.

2. KROK
Sešijte je podél spodního okraje (rovná linie) a klopny (zaoblená část) v šíři 1 cm. Na koncích švu (klopna) nastřihněte švové přídavky až těsně před poslední steh. Na místech zaoblení švový přídavek nastřihněte a sestřihněte (oba boční švy jsou nesešité). Obraťte látku do líce a vyžehlete ji.

3. KROK
Na přední straně zakreslete kosočtvercový vzor (viz schéma: úhel 55° v odstupech vždy 4 cm, velikost kosočtverce: výška 7 cm, šířka 5 cm) a prošijte linii za linií riflovou nití (vrstvy látky zafixujte špendlíky, aby se neposunuly). Jednotlivé konce nitě zapošijte, tzn. zatáhněte je jehlou dovnitř.

4. KROK
Přeložte taštičku a sešijte oba boční švy. Pomocí zakladače šikmých proužků vytvořte šikmý proužek z denimu (ustřihněte proužek z denimu široký 4 cm, celková délka asi 60 cm pro všechna olemování).

5. KROK
Olemujte oba boční švy šikmým proužkem. Horní okraj podhrňte, aby působil čistě. Spodní okraj zůstává nesešitý.

6. KROK
Složte rohy dna (přeložte střed dna k bočnímu švu). A sešijte oba švy dna vždy v délce 6 cm. Sestřihněte švový přídavek rohů dna na 1 cm a olemujte také oba okraje šikmým proužkem (rohy přitom zase podhrňte, aby vypadaly čistě, případně zašijte v ruce).

7. KROK
Přišijte obě patentky v ruce a 4 očka přinýtujte podle návodu v balení (viz značky X ve schématu). Na závěr navlékněte řetízek: otevřete jeden článek řetízku pomocí kleští, řetízek protáhněte 4 očky a pak otevřený článek řetízku zase zavřete.