Náušnice z japonských rokajlových korálků na párty i do divadla

nausnice

 

Sehnat barevně sladěné šperky ke konkrétním šatům je kolikrát opravdový oříšek, zato korálků je všude nepřeberné množství a přesně v těch odstínech, jaké potřebujete. Dejte si tu práci a zhotovte si kosočtvercové náušnice, které krásně doplní společenský outfit. 

 

Materiál Rokajlové korálky Miyuki ve třech barvách (vel. 2,2 mm), příze na navlékání korálků, jehla na korálky, háčky na náušnice, dělené kroužky (vše Rayher), šperkařské kleštičky, nůžky, krejčovský metr


postup8

 

1. krok Navlékat začněte podle schématu, a to uprostřed nejširší řady. Z navlékací příze odstřihněte vlákno dlouhé 3 m.

 

nausnice3

 

2. krok Na vlákno navlékněte první dva rokajlové korálky (černý a bílý) a posuňte je do středu vlákna (1,5 m). Pak vlákno provlékněte zpět posledním korálkem (bílým).

 

postup1

 

3. krok Navlékněte následující korálek (zlatý) a vlákno opět provlékněte zpět (bílým korálkem). Tento postup opakujte v celé řadě. Pro zpevnění řady provlékněte vlákno ještě jednou předposledním a posledním korálkem.

 

postup2

 

4. krok Na vlákno navlékněte první dva korálky druhé řady, vlákno provlékněte zezadu dopředu mezi 2. a 3. korálkem první řady a utáhněte.

 

postup3

 

5. krok Nyní vlákno provlékněte zleva doprava bílým korálkem, vlákno utáhněte a provlékněte černým korálkem. Vlákno opět utáhněte. 

 

postup4

 

6. krok Nakonec vlákno provlékněte zleva doprava bílým korálkem.

 

postup5

 

7. krok Navlékněte následující korálek (bílý) a vlákno provlékněte zezadu dopředu následující smyčkou v první řadě. Vlákno provlékněte korálkem zpět a utáhněte.

 

postup6

 

8. krok Celý postup opakujte na obou stranách až do dokončení obou špiček kosočtverce. Na konci vlákno zauzlujte a pomocí kleštiček připevněte háček.

 

postup7

 

nausnice2

Foto: Jan Schmiedel, Burda Style 1/2019