Návod na jednoduchý batůžek na výlet nebo na odpolední kroužky

mimoskolni-aktivity

 

Výběr aktovky je důležitou událostí, která se nesmí odfláknout, jelikož bude součástí každodenního života vašich ratolestí. Na volnočasový batoh naštěstí nejsou kladeny tak vysoké nároky, proto se můžete společně podílet na jeho výrobě, aby ho syn či dcera rádi nosili!


Jak ušít batoh? 

 

Materiál Kord jako vrchní látka, bavlna na podšívku, nůžky, aktovkový zámek, 2 posunovače, šikmá stužka a popruh, značkovač, vlizelín, šablona na klopnu 

1. krok Z vrchní látky a podšívkoviny vystřihněte klopnu. Díly sešpendlete rubem k rubu a po obvodu v kraji sešijte. Švové přídavky na zaobleném okraji klopny olemujte šikmou stužkou. 

2. krok Z vrchní látky a podšívkoviny vystřihněte přední a zadní díl (69 x 27 cm). Z popruhu ustřihněte ramenní popruhy (2 x 52 cm) a ucho (20 cm) a přišpendlete je na horní okraj vrchní látky.

 

foto1

 

3. krok Na horní okraj vrchní látky přišpendlete přes popruhy klopnu a podšívku a všechny díly sešijte v šíři 1 cm.

4. krok Z vrchní látky a podšívkoviny vystřihněte boční díly (31 x 10,5 cm). Na vrchní látku na-žehlete vlizelín a oba díly sešijte na jedné krátké straně lícem k líci. Švové přídavky rozžehlete, díly obraťte. 

5. krok Přední a zadní díl přišpendlete rubem k rubu k podélným okrajům a jedné krátké straně bočních dílů a přišijte v šíři patky šicího stroje.

 

foto2

 

6. krok Švové přídavky po obvodu olemujte šikmou stužkou.

7. krok K batůžku připevněte aktovkový zámek podle pokynů výrobce. 

8. krok Na dno batůžku přišpendlete protilehlé díly popruhů (2 x 15 cm) s posunovačem pro regulaci délky popruhů. Díly přišijte.

 

foto3

 

Foto: Daniela Reske a U2/Uli Glasemann

Dokumenty ke stažení