Praktická dekorace na míru do vaší koupelny nebo jako milý dárek

uvod  

 

Tekutá mýdla jsou možná v lecčems praktičtější, ale můžete je maximálně přelít do dekorativní lahvičky s pumpičkou a tím to hasne. U mýdel v tuhém stavu zn. handmade máte záruku dobrého složení bez zbytečné chemie a zároveň ovlivníte jejich vůni, tvar i barvu. Záleží jen na vaší fantazii! 


Z mýdlové hmoty se dá vyrobit takřka cokoli. Stačí jen najít správné formičky nebo vykrajovátka a spolu s glycerínovou barvou a vůní vytvoříte třeba krásné růžičky lístek po lístečku včetně jejich aroma nebo čokoládový dort zdobený šlehačkou a lístky máty. 

 

Jelikož je příprava jednoduchá, mohou vám asistovat klidně i děti a vytvarovat si takové mejdlíčko, se kterým je bude mytí rukou bavit. Po příchodu z venku určitě jejich kroky povedou přímo do koupelny bez připomínání. 

 

Vlastnoručně vyrobené mýdlo potěší také kamarádku, maminku či kolegyni v práci. Aby byla jeho prezentace perfektní, vložte ho celofánového pytlíčku, zavažte pěknou stužkou a přidejte cedulku s nápisem „Handmade“ a případně krátký popisek.  

 

Materiál

Mýdlová hmota (1), glycerínová barva a vůně do mýdel (2), formičky a vykrajovátka (3), sůl do koupele (4), mýdlové vločky (5), zdobicí sáček (6)

 

material

 

Postup

1. krok: Mýdlovou hmotu roztavte ve vodní lázni při teplotě max. 60 °C. Po roztavení přidejte glycerínovu barvu a vůni a zamíchejte.

2. krok: Tekutou směs nalijte do formiček a nechte nejméně 2 – 3 hodiny zatuhnout.

3. krok: Mýdla vyndejte z formiček.

 

postup   

 

Pokud chcete, aby mýdlo tvořilo více různobarevných vrstev, je potřeba je nalít do formiček postupně a jednotlivé vrstvy nechat alespoň částečně zatuhnout, aby se neslily dohromady.

 

Šlehačku na dort vytvoříte jednoduše z mýdlových vloček smíchaných s horkou vodou a olejem (např. 50 g mýdlových vloček, 20 ml horké vody a 5 ml oleje). Směs dobře promíchejte a poté nechte asi 10 minut odstát. Naplňte zdobicí sáček a poté formujte do požadovaného tvaru. 

 

Foto: Rayher