Za pár minut ušitá kosmetická taštička pobere vše potřebné

sirka-tasticka

 

Nebaví vás pořád dokola lovit po kabelce těch pár šminek, bez kterých prostě nevyrazíte z domu? Skvělá zpráva: naši kosmetickou taštičku zhotovíte jen v pár krocích. A problém je vyřešen. 


PŘÍPRAVA A POSTUP

MATERIÁL: povrstvená bavlněná látka, hnědá a sytě růžová (Swafing), oboustranně nažehlovací vlizelín (Vlieseline Freudenberg), zip dlouhý 40 cm (YKK), nitě (Gütermann), klipsy (Clover), magnetický uzávěr, špendlíky, nůžky, měřítko (vše Prym), tužka, krejčovský metr, šablony (KE STAŽENÍ ZDE a viz dole, zvětšit na 400 %)
1. KROK: Všechny střihové díly vystřihněte 1x z oboustranně nažehlovacího vlizelínu s přídavkem na švy v šíři 1 cm a nažehlete na rubovou stranu růžové látky.
2. KROK: Díly vystřihněte, z vlizelínu stáhněte papírovou vrstvu a nažehlete na něj oba díly klopny taštičky (se zaobleným okrajem) z růžové látky a velký díl se dnem z hnědé látky.

 

sirka-tasticka-0-2

 

3. KROK: Velkou klopnu taštičky s průhmatem (růžová látka) připněte pomocí klipsů na díl se dnem z hnědé látky a zaoblené rohy nahoře (průhmat kapsy) sešijte v šíři 1 cm.
4. KROK: Klopnu (zaoblený díl) otočte nahoru a v kraji prošijte podél otvoru taštičky.  
5. KROK: Švové přídavky vpravo a vlevo a vnitřní taštičku sežehlete dolů a po stranách prošijte těsně vedle průhmatu. 

 

sirka-tasticka-3-5

 

6. KROK: Na protilehlou stranu přišijte lícem k líci v šíři 1 cm malou růžovou klopnu. Díl obraťte do líce, švový přídavek sežehlete do rubu a v kraji prošijte. 
7. KROK: Vyznačte místa pro magnetický uzávěr a látku na značkách opatrně prostřihněte.  Oba díly uzávěru připevněte na látku. 
8. KROK: Taštičku složte uprostřed lícem k líci (obě klopny leží na sobě) a sešijte boční švy vždy až ke značce. 

 

sirka-tasticka-6-8

 

9. KROK: Pro konce zipu odstřihněte z látky 2 díly 8 x 3 cm. Do středu na rubovou stranu dílů nažehlete oboustranně nažehlovací vlizelín velký 4 x 3 cm, stáhněte papírovou vrstvu a oba konce uprostřed zažehlete. 
10. KROK: Oba konce uprostřed přehněte, pomocí klipsů je připněte na konce tkanic zipu a v kraji přišijte. Zip je teď na obou koncích olemovaný.
11. KROK: Oba spodní rohy (dno) prošijte v šíři 4 cm. Švový přídavek na rozích sestřihněte na šíři 1 cm. 
12. KROK: Švový přídavek na zaobleném okraji klopen taštičky sežehlete v šíři 1 cm do rubu, k okrajům připněte zip a obě tkanice zipu v kraji přišijte. 


sirka-tasticka-9-12

 

FOTO: Jan Schmiedel. PRODUKCE: Catharina Hader

Dokumenty ke stažení