Nesmrtelná děrovaná taška na nákupy z jedné dlouhé šňůrky

uvod-sitovka


Noste si s sebou vlastní tašku a poděkuje vám nejen příroda, ale i váš outfit! Nadčasovou síťovku si rychle zhotovíte ze silnější šňůrky ve vaší oblíbené barvě jen splétáním uzlů v rovnoměrných odstupech. 

 

Materiál Ucha na tašku „Keiko“, kladívko, nůžky, krejčovský metr (vše Prym), zapalovač, šňůrka (např. přes Schnurhaus-onlineshop.de): asi 50 m na tašku dlouhou asi 35 cm 

 

  f1

 

1. krok Odstřihněte 32 šňůrek dlouhých 1,55 m: Vždy dvě šňůrky přehněte společně na polovinu a připevňovacím uzlem připojte k uchu (na každém uchu 8 uzlů). 

 

  f2

 

2. krok Obě vnější šňůrky odložte stranou. Pravou šňůrku položte doleva přes obě střední šňůrky a poté pod levou šňůrku, potom položte levou šňůrku pod oběma středními šňůrkami  doprava.

 

  f3

 

3. krok Levou šňůrku provlékněte zezadu dopředu smyčkou pravé šňůrky a uzel opatrně utáhněte.

 

f4  

 

4. krok Na naší tašce leží uzel ve vzdálenosti 10 cm od poutka. Stejným způsobem uvažte rovnoměrně uzly v celé řadě (v první řadě je na každém uchu 7 uzlů). 

 

  f5

 

5. krok U silnějších šňůrek můžete uzly pro lepší stabilitu ještě kladívkem sklepat naplocho.

 

  f6

 

6. krok Ve druhé řadě postupujte podle kroků 2 a 3. Obě vnější šňůrky z 1. řady svažte do uzlu s oběma vnějšími šňůrkami 2. řady.

 

  f7

 

7. krok Na každém uchu tašky uvažte celkem 5 řad uzlů. Aby se konce šňůrek na hotové tašce nerozplétaly, zajistěte je opálením pomocí zapalovače.

 

f8

 

8. krok Boční švy tašky spojte stejnými drhacími uzly.

 

f9

 

9. krok Dno tašky uzavřete tak, že šňůrky svážete uzlíky. Konce šňůrek můžete ještě sestřihnout na stejnou délku a opět opálit zapalovačem.

 

  f10

 

Foto: Bodo Rickassel, Jan Schmiedel (BS1806)