Návod a šablona na lístečkovou aplikaci krok za krokem

uvodni

Foto: vše Jan Schmiedel

 

Elegantní detail se zlatými akcenty se s grácií chopí role náhrdelníku nebo luxusní brože, ale dominovat může na kterémkoli místě vašeho outfitu. Krásný kontrast vznikne přenesením aplikace na džínovinu. 


Látky & materiál

Šablona, zbytky látky ve zlaté barvě, džínová halenka, šicí nitě ve zlaté barvě, křída, špendlíky

  

Stříhání

Šablonu vykopírujte na hedvábný papír. Jedlotlivé lístečky vykopírujte jako samostatné díly a přeneste je na zadní stranu látky. Lístečky vystřihněte.


foto

 

Pracovní postup

Lístečky umístěte podle šablony na halenku a přišpendlete. Křídou nakreslete stonky lístečků a větvičku a tím lístečky a větvičku spojíte.

 

Lístečky nejprve přišijte ve vzdálenosti 5 mm od okrajů středně dlouhým rovným stehem, uprostřed lístečků vyšijte vždy jednu žilku. Vnější linie nakonec prošijte úzkým, hustě nastaveným obnitkovacím stehem. Okraje lístečků můžete vytřepit.

 

Křídou vyznačené linie stonků lístečků a větvičky prošijte hustě nastaveným obnitkovacím stehem, dbejte na to, aby stonky byly o něco užší než větvička. Nitě nechte na začátku a konci přesahovat, potom je navlékněte do jehly, protáhněte na zadní stranu a zapošijte v již prošitých liniích.

 

foto3