Taštička ve tvaru americké koblihy nejen na psací potřeby

uvod


Polevu donutu tvoří barevná kůže, posyp malé korálky a topping hnědá šňůrka. Jaká bude náplň? 


MATERIÁL 
Vlněná látka, bavlněná látka, kůže, oboustranně nažehlovací vlizelín (Vlieseli-ne), zip dlouhý 25 cm (YKK), tužka, metalizovaná příze, šicí nitě, korálky (oboje Gütermann), nůžky, špendlíky, jehla na ruční šití, měřítko, náprstek (vše Prym), vata na vycpání, šablony

1. KROK  
Stříhání: kruhový díl: 2x z vlněné látky, 2x z bavlny, 2x z vlizelínu; kruhový díl s otvorem: 1x z vlněné látky; „poleva“ (podle vlastního uvážení kulatá nebo s obloučky): 1x z kůže 

2. KROK  
Vždy jeden velký kruhový díl z vlněné a bavlněné látky sežehlete pomocí oboustranně nažehlovacího vlizelínu k sobě. Na „polevu“ z kůže nažehlete vlizelín a díl pak nažehlete na kruhový díl s otvorem. 


foto2


3. KROK  Okraje koženého dílu obšijte v ruce nebo na stroji (např. úzkým obnitkovacím stehem) metalizovanou přízí. My jsme se rozhodli pro ruční šití smykovacím stehem.

4. KROK  „Polevu“ ozdobte korálky. Jednotlivé korálky přišijte v ruce a konce nití vždy pečlivě zapošijte. 

5. KROK  Díl s našitou „polevou“ přišpendlete na jeden z velkých kruhových dílů a vnitřní kroužek obšijte úzkým obnitkovacím stehem. 


foto3


6. KROK  Kruh vycpěte vatou a po vnějším obvodu jej sešpendlete. Vatu přitom zasunujte do středu dílu, ovšem ne až k okraji. 

7. KROK  Sešpendlené okraje sešijte v šíři 0,5 cm. Nakonec ještě upravte vatovou výplň. 

8. KROK  Nyní všijte zip – nejprve k okrajům dílu s „polevou“, potom k okraji spodního dílu.


foto4


9. KROK  Pouzdro sešpendlete po obvodu lícem k líci a okraje sešijte v šíři 1 cm. Upozornění: Zip nezavírejte, nechte jej rozevřený na obrácení pouzdra.

10. KROK  Okraje tkanic zipu přišijte na vnitřní straně pouzdra v ruce k látce. 


foto5

 

 

Foto: Jan Schmiedel, Burda Style 9/2018