Model nesedí tak, jak by měl? S naším návodem jej snadno přizpůsobíte své postavě.

Začínáme

Souběžně s předním středem zakreslíme svislou přerušovanou linii tak, aby probíhala špičkou záševku. Na linii si směrem nahoru nebo dolů od původní špičky vyznačíme špičku nového záševku ve vzdálenosti, která odpovídá naměřenému rozdílu. Linie nového záševku zakreslíme buď souběžně s liniemi původního záševku …

 

sirka-jak-na-za-s-evky-1

 


… nebo šikmo k nově vyznačenému bodu.

 

sirka-jak-na-za-s-evky-2

 

Aby po úpravě záševku probíhal v partii záševku přesně také boční šev, podlepíme okraj bočního švu proužkem papíru, nový záševek sešpendlíme a vyznačíme novou linii bočního švu. Přesahující papír odstřihneme podél této linie a záševek opět rozložíme. Nyní je střih připravený ke stříhání.

 

sirka-jak-na-za-s-evky-3

 

 Začínáme

Svislé záševky zkrátíme resp. prodloužíme o naměřený rozdíl. Pokud má být záševek, který probíhá zdola nahoru, delší, zkrátíme záševek, který probíhá shora dolů. A naopak: Pokud prodloužíme záševek, který probíhá shora dolů, zkrátíme záševek, který probíhá zdola nahoru.

 

sirka-jak-na-za-s-evky-4

 

Základní informace

Jestliže se vaše hloubka prsou liší od údajů v tabulce – to znamená, že špička záševku nesedí přesně uprostřed prsou –, musíme prsní záševky o naměřený rozdíl posunout směrem dolů nebo nahoru. Přitom je důležité vědět, že neměříme střihové díly, ale změříme tělesné rozměry, a ty porovnáme s rozměry v tabulce.

 

ILUSTRACE : Efer Hebenstreit/Agentazur.com