Inspirujte se nápaditými dekoracemi pro báječný letní mejdan s přáteli

uvod

Foto: Andreas Hoernisch, Jan Schmiedel


Plánujete narozeninovou oslavu, grilovačku či jinou akci pod širým nebem? Pak se vám určitě budou líbit tyto osvěžující tipy na výzdobu, která bude bavit i vaše hosty!

 

Jak ozdobit zmrzlinový pohár? 

Nepřeberné množství odstínů barev na sklo podporuje tvůrčího ducha, a tak zapojte fantazii a vytvořte na poháru motiv, aby vám z něj chutnalo ještě více!  

1 Připravte si skleněný pohár, čisticí prostředek na sklo, fixy na porcelán a sklo (Marabu), lepicí pásku, papírové utěrky a šablony jahody

2  Skleněný pohár nejprve důkladně vyčistěte, aby se zbavil veškerých nečistot, jinak by na něm barva nedržela. 

3 Z vnitřní strany poháru nalepte šablonu jahody. 

4 Z vnější strany poháru obkreslete fixami na sklo kontury motivu a poté je vybarvěte. Nechte 4 hodiny zaschnout. Nakonec pečte v troubě na 160 °C asi 30 minut. 

 

3

 

Jak zatížit ubrus, aby neuletěl? 

Vítr ať si fouká ostošest, rozkošná závaží nedovolí, aby se ubrus hnul z místa. K jejich výrobě si pořiďte plsť ve světle zelené a růžovou látku s puntíky, avšak kreativitě se meze nekladou.

1 Připravte si zelenou plsť, růžovou látku s puntíky, nitě, jehlu, nůžky, náprstek, špendlíky, kovovou sponu, písek, lžičku, fix a šablonu jahody

2 Z látky vystřihněte půlkruh, složte ho na polovinu a v kraji sešijte. Spodní špičku přitom lehce zakulaťte a obraťte do líce. 

3 Horní okraj jahody v ruce nařaste, vyplňte ji pískem, stáhněte a pevně zauzlujte. 

4  K jahodě přišijte kousek vlny jako poutko a kolem něj oviňte lísteček z plsti. Nakonec k poutku připněte kovovou sponu.

 

1

 

Jak rozlišit skleničky, když je vás více? 

Je to snadné a přitom efektní! Z plsti vyrobte nejrůznější druhy ovoce, našijte na ně korálky, navlékněte na brčka a nechte hosty, aby si sami vybrali svého favorita!

1 Připravte si růžovou a světle zelenou plsť, nitě ve stejném odstínu, jehlu, špendlíky, nůžky, fix, červené korálky a šablonu jahody

2 Z plsti vystřihněte vždy dva díly jahody a jeden díl lístečku podle šablony. Pomocí špendlíků vyznačte otvor pro brčko.  

3 Okraje podél otvoru pro brčko prošijte a díly jahody přišijte k sobě. 

4 Lísteček prošijte a přišijte k jahodě. Nakonec na ni našijte korálky. 

 

2