Návod i šablony na netradiční náramek a koliér

uvodni4


Dodejte vašemu letnímu outfitu orientální nádech a vyrobte si originální doplňky z kůže plné barevných kontrastů inspirované módou afrického kontinentu.


Náramek

Podle šablony vystřihněte díly z podšívkoviny a z kůže včetně švových přídavků 1 cm, ty pak z rubu sešijte, obraťte do líce, přišijte k nim bambulkovou portu a okraje náramku prošijte. Copánky s korálky slouží k zavázání.  

naramek  

Koliér

Základ náhrdelníku (viz postup níže) můžete ozdobit pajetkami, peříčky, korálky i portami podle vaší fantazie. Poté přišijte ještě šňůrku dlouhou asi 100 cm.

kolier

 

Materiál

Plsť (oranžová, žlutá); kůže (červená); Vliesofix; nůžky; tužka; entlovací nůžky; lepidlo na kůži; šablona

foto1(1)

 

1. krok

Podle šablony vystřihněte díl z oranžové plsti a z kůže se středem v přehybu, a to včetně švových přídavků. Díly spojte Vliesofixem, přídavky nastříhejte a přilepte.  

foto2

 

2. krok

Podle šablony vystřihněte se středem v přehybu také díl ze žluté plsti se švovými přídavky 1 cm. Doprostřed nažehlete Vliesofix a zastřihněte entlovacími nůžkami.    

foto3

 

3. krok

Díl ze žluté plsti nažehlete ke straně z oranžové plsti a ozdobte dle libosti. Nakonec odstřihněte kousek šňůrky podle požadované délky a přišijte ho k horním okrajům.  

foto4