Stylová sportovní taška pojme vše potřebné nejen na lekci jógy

uvod

Foto: Julia Schwartz, Jan Schmiedel

 

Jak zní recept na dobrou náladu a vitalitu? Jednoznačně sport! Při něm se totiž vyplavují endorfiny neboli „hormony štěstí“, díky nimž budete prožívat opravdovou radost ze života. Ať už vyrazíte kamkoli, do praktické tašky z metalické látky s motivem lotosového květu se vám vejde vše potřebné. 

 

Podložka na cvičení se k tašce připevní snadno pomocí dvou regulovatelných pásků. 

 

Materiál

Oboulícní látka, oboustranně nažehlovací vlizelín, příze, plátno na žehlení, nůžky, entlovací nůžky, špendlíky, tužka, průsvitný papír, kovové spony, jehla na šití kovovými nitěmi, pravítko, šablona zde ke stažení


1. krok

Střihové díly včetně švových přídavků v šíři 1 cm: šedá látka: 2 díly 25 x 50 cm, fialová metalizovaná látka: 1 díl 30 x 45 cm, 2 ucha 105 x 4 cm, 4 pásky 14 x 4 cm, 2 ucha 126 x 4 cm 

 

    1a

 

2. krok

Pro lotosový květ nažehlete na me-talizovanou stranu fialové látky (asi 20 x 13 cm) oboustranně nažehlovací vlizelín (vlizelín nažehlujte nejlépe přes suché plátno). 

 

3. krok

Motiv květu překreslete podle šablony na průsvitný papír, přeneste na oboustranně nažehlovací vlizelín a vystřihněte.

 

2a

 

4. krok

Květ umístěte do středu spodního dílu tašky a nažehlete. Nažehlený květ přišijte po obvodu metalizovanou přízí úzkým obnitkovacím stehem.

 

5. krok

Vždy dva odpovídající díly uch a pásků položte na sebe (metalizované strany látky leží na sobě) a podélné strany sešijte v šíři 1 cm. Ucha a pásky obraťte do líce. 

 

3a

 

6. krok  

Podélné strany předšitých uch a pásků prošijte ve vzdálenosti 0,5 cm od okraje (dlouhé přední ucho 126 cm, krátké přední pásky 14 cm a zadní ucho 105 cm).

 

7. krok  

Na oba pásky navlékněte kovové spony, konce přehněte na zadní stranu a přišijte. 

 

4a

 

8. krok

Sešijte oba příčné švy tašky a při sešívání přichyťte i ucha a pásky (na předním dílu dole oba krátké pásky se sponami a na zadním dílu ucho dlouhé 105 cm).

 

9. krok

Konce dlouhého ucha (126 cm) na obou stranách podhrňte a přišijte. Ucho přišpendlete na tašku a pro zpevnění přišijte konce křížem.

 

5a

 

10. krok

Sešijte boční švy tašky. Horní okraj tašky přehněte v šíři 6 cm do rubu a po obvodu prošijte v šíři 0,5 cm. Všechny švové přídavky sestřihněte entlovacími nůžkami (nebo začistěte overlockovým stehem). 

 

6a