S gumovými tiskátky proměníte jakýkoli model v originální kousek!  

uvod

Foto: Frank Grimm, Daniela Reske

 

Ukažte, že jste talentovaná umělkyně, která se nebojí upgradovat třeba i právě ušité oblečení fantazijními potisky, za jejichž jedinečností stojí vlastnoručně vyrobená razítka. 

 

Kosočtverečky

1 Připravte si vše, co budete k razítkování potřebovat: guma na razítka, razítkovací polštářek v libovolné barvě, žerzej (předepraný), ostrý nůž

2 Z gumy na razítka vyřízněte kosočtverec ve zvolené velikosti.

3 krok Na předem vypranou látku vytiskněte kosočtverce ve formacích podle vlastní fantazie. Natištěné motivy nakonec přežehlete z rubové strany látky.

 

1  

 

Kytičky

1 Co budete potřebovat: gumová destička (tloušťka asi 3 mm), barva na textil (růžová a světle hnědá), razítkovací polštářek, látka (předepraná), nůžky, lepidlo, gumičky, miska 

2 Látku na několika místech složte a omotejte gumičkami, tak na ní zůstanou neobarvené plochy nebo budou mít světlejší odstín, čímž docílíte efektu batikování.

3 Textilní barvy rozmíchejte ve vodě a zřeďte podle toho, jaký odstín si přejete. Látku ponořte do misky, a to od okraje záložky asi do 2/3 celkové výšky, poté ji nechte uschnout.

 

2  

 

4 Pro květinový motiv vystřihněte z gumy nejprve kolečko, které poslouží jako podklad. Potom vystřihněte trojúhelníkové okvětní lístečky a přilepte je na kolečko. 

5 Na dobře uschlou látku natiskněte tolik květinových motivů, kolik jen chcete, přičemž razítko vždy přitiskněte na polštářek s barvou a motiv opatrně přeneste na zvolené místo.

6 Natištěné motivy nakonec přežehlete z rubové strany látky, přitom dbejte na pokyny výrobce barev. 

 

3