Návod na roztomilou kočičí masku pro sladké sny

uvodni

Foto: Jan Schmiedel, Sebastian Sonntag

 

Vyrobte si netradiční masku na oči, která vás ukolébá ke spánku, ať už je světlo, nebo tma. Navíc se jedná o perfektní dárek pro každou příležitost pro všechny kočky v okolí. 

   

DALŠÍ MATERIÁL
Šablona (ke stažení ZDE)
, 0,20 m bavlněné látky šíře 140 cm; 0,35 m x 0,20 m oboustranně lepicího vatelínu (např. HH 650); oboustranně nažehlovací vlizelín Vliesofix; zbytek plsti na oči a uši; 0,40 m gumy šíře 1,5 cm; hedvábný papír na vykopírování motivu

 

STŘÍHÁNÍ
Na hedvábný papír vykopírujeme šablonu motivu (šedou barvou na této straně), oči a uši vykopírujeme jako samostatné střihové díly. Všechny díly vystřihneme.

Motiv masky vystřihneme 2x z bavlněné látky a 1x z vatelínu, na švy přidáme navíc 7 mm. Pro upevňovací pásek odstřihneme proužek látky dlouhý 60 cm, široký 4,5 cm. Na jednu stranu zbytku plsti nažehlíme oboustranně nažehlovací vlizelín a z plsti vystřihneme 2 uši a 2 oči bez přídavků (zrcadlově).

 

PRACOVNÍ POSTUP
Z očí a uší sejmeme papírovou vrstvu, oči a uši položíme na jeden díl masky (polohu zkontrolujeme podle šablony), nažehlíme je a přišijeme barevně ladící nití.

Látkový proužek podélně složíme a podélné okraje sešijeme v šíři 5 mm. Proužek obrátíme do líce pomocí zavíracího špendlíku.

Do látkového tunýlku navlékneme gumu a přišpendlíme ji na konce, tunýlek se přes gumu shrne. Konce pásku s gumou přišpendlíme pod příčnými značkami na jeden díl masky a délku gumy zkontrolujeme při zkoušce masky.

Konce pásku přistehujeme.

Díly masky z látky a vrstvu vatelínu sešpendlíme lícem k líci na sebe (příčně zapíchnutými špendlíky).

Podélné okraje dílů masky sešijeme v šíři 7 mm, nahoře uprostřed necháme šev mezi příčnými značkami nesešitý na obrácení. Konce pásku prošijeme několikrát dopředu a zpět.

Švové přídavky sestřihneme, na špičatých rozích odstřihneme.

Masku obrátíme, okraje sežehlíme. Otvor ve švu zašijeme v ruce. Masku přežehlíme, čímž se obě vrstvy zafixují pomocí oboustranně lepicího vatelínu.